×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Volstrītas cinisms (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nupat triumfējusi Producentu ģildes balvu pasniegšanas ceremonijā, Maikla Lūisa bestsellera “Gadsimta likme” ekranizācija kandidē arī uz pieciem “Oskariem”. Šīs sezonas skrējienā pēc balvām tā ir viena no interesantākajām dalībniecēm, piedāvājot pēc patiesiem notikumiem veidotu materiālu, kas atraktīvi un bez izskaistināšanas atklāj ekonomiskās krīzes iemeslus.

Cilvēku alkatība nepazīst robežu, tāpēc baņķieri jau gadu simtiem var berzēt rokas, izdomājot arvien jaunas shēmas, kā nopelnīt papildu naudu. Taču, kad arvien jaunākas shēmas sāk būvēt ar dakšām ūdenī, krahs nav ilgi jāgaida, un līdzīgi nodomāja Maikls Barijs, stundām veroties datora monitorā, kurā ņirbēja skaitļi, kas vēstīja par jaunumiem biržā. “Treknie gadi” bija apdullinoši, ļaujot atslābt maņām, kas uztvertu briesmas un jau laikus domātu par drošības spilveniem, un tiem sekojošais krahs bija loģisks cikla noslēgums, arī Volstrītas varenajiem un viņu upuriem zaudējot ne tikai cerību uz labāku nākotni, bet arī darbu, mājokļus un nereti – paša rokām atņemtu dzīvību. “Gadsimta likmē” Barijs nav vienīgais, kas paredzēja burbuļa plīšanu – filmas sižetiskais rāmis izveidots no četru varoņu stāstiem, kas epizodiskās lomās ļauj pavīdēt arī, piemēram, aktrisēm Margo Robijai un Selēnai Gomezai un pavāram Entonijam Burdēnam, bet nopietnas lomas atveidot virknei Holivudas A klases aktieru – Stīvam Karelam, Bredam Pitam, Raienam Goslingam, Kristiānam Beilam –, no kuriem pēdējais nominēts Oskaram kategorijā “Labākais otrā plāna aktieris”.

Režisors Ādams Makejs, kurš līdz šim bija pazīstams kā režisors un scenārists Amerikas TV ilgdzīvotājšovā “Saturday Night Live” un ar ne īpaši gaumīgām komēdijām komplektā ar Vilu Farelu, ar “Gadsimta likmi” ielēcis augstākajā līgā un jau nominēts diviem “Oskariem” (par režiju un adaptēto scenāriju – viņš gan ir līdzautors). Viņa “Gadsimta likme” ar popkultūras iestarpinājumiem nežēlīgi uzšķērž Volstrītas cinismu, un tas nav anonīms skatījums uz dažus gadus vecu pagātni, bet kinematogrāfisks ceļojums, kas vispārējas izklaides laikā ir vairāk nekā izceļams no kopējā Holivudas piedāvājuma.

UZZIŅA:

“Gadsimta likme”/”The Big Short”

ASV, 2015

Režisors: Ādams Makejs

Lomās: Kristiāns Beils, Stīvs Karels, Raiens Goslings, Breds Pits, Treisijs Lets, Hemišs Linkleiters, Reifs Spols, Džeremijs Strongs, Džons Magaro, Marisa Tomei, Melisa Leo

No 29. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš to nezināja, ka Volstrīts ir serpentārijs ?

Draugiem Facebook Twitter Google+