×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Voroņežā atklāta Arta Butes gleznu izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Voroņežā, Valdības namā atklāta pazīstamā mūsdienu Latvijas mākslinieka Arta Butes gleznu izstāde, kuru piedāvā Rietumu Banka sadarbībā ar radošo aģentūru “Poldenj”, LA.lv uzzināja bankā.

Arta Butes darbi jau vairakkārt izrādīti gan Krievijā, gan citās NVS valstīs – pēdējo gadu laikā ir notikušas vairākas A. Butes personālizstādes Maskavā, Sanktpēterburgā, Pleskavā un Baku.

Rietumu Bankas preses sekretāre Margarita Jevsigņejeva stāsta, ka iepriekšējās Arta Butes izstādes Krievijā noritējušas ļoti veiksmīgi un guvušas lielu publikas interesi. Izstādē Voroņežā izlikti pēdējo četru gadu laikā tapušie darbi.

“Šī nav pirmā Arta Butes izstāde ārpus Latvijas robežām, kas notiek ar Rietumu Bankas atbalstu. Tomēr projekts Voroņežā, pilsētā, kas ir pazīstama ar bagātām kultūras tradīcijās un kas šogad ir NVS valstu kultūras galvaspilsēta, izstādi novieto starptautiskas uzmanības fokusā. Vēlu veiksmi māksliniekam, viņa darbiem; ceru uz lielu skatītāju interesi un siltu pieņemšanu Voroņežā,” sacīja Rietumu Bankas Padomes loceklis Aleksandrs Gafins, īpašu pateicību nododot reģiona administrācijai .

Artis Bute ir spilgts un pieprasīts mūsdienu Latvijas mākslinieku paaudzes pārstāvis, izstādēs piedalās no 1981. gada. Viņa darbi ir bijuši izstādīti Rīgā, Viļņā, Maskavā un Sanktpēterburgā, Baku, Zalcburgā, Londonā, Stokholmā un daudzās citās pilsētās, atrodami Eiropas un Krievijas personīgajās un valsts kolekcijās.

Līdz ar klasisko mākslas izglītību Artim Butem ir Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfa diploms, un viņš veiksmīgi darbojas otrajā specialitātē. Par savu labāko darbu scenogrāfijas nozarē mākslinieks uzskata A. Čehova “Kaiju” Liepājas teātrī. 1988. gadā par “Kaijas” scenogrāfiju Bute saņēma balvu par labāko izrādes scenogrāfiju Latvijā un Baltijā.

Tieši darbu teātrī Bute uzskata par pamatdarbu un par cēloni tam, ka viņam parādījies savs mākslinieka rokraksts. Katra glezna autoram ir sava veida neliels uzvedums, kura režisors ir viņš pats.

“Bija patīkami, ka iepriekšējās izstādēs Krievijā mani darbi izsauca patiesu interesi un plašu uzmanību. Jo man katra izstāde ir vēl viens eksāmens, ne tikai manas daiļrades mākslinieciskās kvalitātes, bet arī aktualitātes un mūsdienīguma pārbaude,” atzīst mākslinieks, piebilstot, ka ir liels gods izrādīt darbus Voroņežā pilsētai tik svarīgā gadā.

Izstāde būs atvērta līdz 20. aprīlim Voroņežas Valdības namā; tās laikā Artis Bute sniegs meistarklasi Voroņežas Mākslas akadēmijas studentiem un mākslas skolu audzēkņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+