×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

VP gaidāmas vērienīgas rotācijas – Gudermani amatā nomainīs Bauska

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Gatis Gudermanis.

Valsts policijā (VP) drīzumā notiks augstu amatpersonu rotācija – Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieku Gati Gudermani pārcels VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) priekšnieka vietnieka amatā, informē VP.

Gudermanis tiek pārcelts VP KIP priekšnieka vietnieka amatā, lai tādējādi stiprinātu VP kapacitāti izmeklēšanas jomā. “Viņa zināšanas, izpratne un pieredze, izmeklējot sarežģītus un apjomīgus ekonomiskos noziegumus, un arī zināšanas augsto tehnoloģiju jomā dos būtisku pienesumu noziegumu izmeklēšanā, kas ir KIP kompetencē,” pamato VP.

ENAP vadītāja krēslā plānots iecelt Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieku Pēteri Bausku. Viņam darbs ENAP vadībā būšot jauns izaicinājums, bet iestādes kontekstā – veicinās vienotas pieejas izstrādi ekonomisko un kibernoziegumu apkarošanai gan valsts, gan reģionālā līmenī, norāda VP.

Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības un ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieka amatā pārcels pašreizējo ENAP priekšnieka vietnieku Māri Kaļinku. Savukārt ENAP priekšnieka vietnieka amatā plānots iecelt KIP priekšnieka vietnieci Ilzi Sokolovsku. Viņas zināšanas ekonomikas jomā un unikālā pieredze vissarežģītāko kriminālprocesu izmeklēšanā, kā, piemēram, Zolitūdes traģēdija un Rīgas pils ugunsgrēks, ENAP sniegs jaunu, vērienīgu skatījumu uz izmeklēšanas iespējām un risinājumiem, skaidro VP.

Policijā atzīmē, ka VP uzsākusi virkni organizatorisku pasākumu, lai uzlabotu darba rezultātus ekonomiska rakstura noziegumu un kibernoziegumu apkarošanā un izmeklēšanā gan reģionālajā, gan arī centrālajā līmenī. Šāds solis sperts pēc apjomīgā ziņojuma par ENAP darbu, kapacitāti un darba organizāciju.

Ziņojumā secināts, ka, stiprinot vienīgi ENAP vai palielinot tā kapacitāti, nebūs iespējams sasniegt gaidītos rezultātus, bet ir jāskata visa šī joma kopumā dažādos līmeņos. Paralēli ENAP pārvaldes stiprināšanai, jāstiprina arī visi pārējie līmeņi – reģionālais un teritoriālais. Izvērtējumā arī secināts, ka pārvaldes priekšnieka Gudermaņa rīcībā pārkāpumu nav, sev pakļautās struktūras darbu viņš organizējis un pārraudzījis atbilstoši pieejamajiem resursiem un iespējām.

“Šodien ekonomikas ietekme manāma gandrīz vai ikkatrā noziegumā, un šīs jomas apkarošanas un izmeklēšanas prioritāte noteikta ne tikai Valsts policijas, bet arī Iekšlietu ministrijas un Latvijas valsts un valdības pamatnostādnēs,” atzīst VP priekšnieks Ints Ķuzis. “Tādēļ pēc iepazīšanās ar apjomīgo ziņojumu par ENAP darbu, esmu pieņēmis vienīgo iespējamo lēmumu par šīs būtiskās jomas uzlabošanu ar iestādes iekšējiem resursiem – piemērot augsti profesionālu un pieredzējušu kadru rotāciju dienesta interesēs, tādējādi stiprinot visus līmeņus.”

Policijā atzīmē, ka pieredzējušo kadru rotācija VP īstenota jau vairākkārt. Tas ir viens no efektīviem karjeras plānošanas un attīstības instrumentiem, kas nodrošina labākās prakses un jaunu risinājumu ieviešanu sistēmas ietvaros, kā arī novērš ikdienas rutīnas veidošanos.

Ķuža parakstītā pavēle par darbinieku rotāciju dienesta interesēs stāsies spēkā ar šā gada 1. maiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+