×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

VP priekšnieka amatu atkārtoti uztic Ķuzim; pilnvaras pagarina arī Garbaram un Āboliņam

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets (MK) otrdien pagarināja pilnvaras Valsts policijas (VP) priekšniekam Intam Ķuzim, Valsts robežsardzes (VRS) priekšniekam Normundam Garbaram un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšniekam Oskaram Āboliņam, aģentūra BNS uzzināja valdībā.

Ķuža termiņš VP priekšnieka amatā pagarināts uz diviem gadiem – līdz 2018.gada 20.septembrim, savukārt Garbara un Āboliņa – līdz 2021.gada 20.septembrim.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) norādīja, ka Ķuzim uzdots nākamo pilnvaru termiņā risināt maksātnespējas jautājumus, kā arī citus ekonomiskos un finanšu noziegumus, padarot efektīvāku izmeklēšanas procesu, lai būtu iespējams radīt labvēlīgākus apstākļus investoriem. Tāpat uzdots atslogot kriminālpolicijas darbu, pārnesot to uz kārtības policijas pilnvarām – lai pēc iespējas mazāk būtu jāveic birokrātiskie darbi. Reģionos jāveido sevišķo uzdevumu bataljonu filiāles, kas būtu spējīgi risināt problēmsituācijas uz vietas, uzsvēra Kozlovskis.

Ministrs arī pastāstīja, ka uzdevumi doti izpildei divu gadu laikā, tāpēc arī Ķuža pilnvaras lūgts pagarināt uz šādu termiņu. Pats Ķuzis uzsvēra, ka ir iepazinies ar viņam dotajiem uzdevumiem un gatavs tos pildīt. Viņš arī norādīja, ka jau pašlaik notiekot darbs pie doto uzdevumu izpildes, īpaši tiem, kuri neprasa papildu finansiālus resursus.

Termiņu pagarināšana notika ņemot vērā amatu pienākuma termiņu beigu tuvošanos, kā arī visu trīs dienestu priekšnieku augstos darba rezultātus, dienesta pieredzi un atbilstību amatam, norādīts rīkojuma projektu anotācijās.

Termiņu pagarināšanas kārtību regulē Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 9.panta otrā daļa. Tā nosaka, ka Drošības policijas, Iekšējās drošības biroja, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju amatā uz pieciem gadiem ieceļ attiecīgais ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis MK.

Trīs mēnešus pirms termiņa beigām pēc attiecīgā ministra ieteikuma valdība pieņem lēmumu par termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem vai lēmumu par atbrīvošanu no Iestādes vadītāja amata. Attiecīgais ministrs par Ministru kabineta lēmumu informē attiecīgās Iestādes vadītāju un saskaņā ar pieņemto lēmumu pagarina termiņu uz pieciem gadiem vai atbrīvo Iestādes vadītāju no amata.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka koalīcijas partneri pirmdien norādīja – viņi atbalsta visu trīs valdībā otrdien skatāmu amatpersonu amata termiņu pagarināšanu. Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sacīja, ka NA iebildumu pret minētajām amatpersonām nav. “Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs pauda, ka kandidāti ir laba izvēle, un politiskais spēks atbalstot sava ministra virzītās amatpersonas.

Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), kura premjera Māra Kučinska (ZZS) prombūtnes laikā vada valdību, jau pirmdien solīja atbalstu visiem trim vadītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+