×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

VP priekšnieks gandarīts par pērn paveikto; norāda uz veiksmīgu attīstību

Foto: LETAFoto: LETA

Ja pirms diviem gadiem Valsts policija (VP) savā attīstībā devās caur elli, tad šobrīd jau redzams tuneļa gals, no kura var iet ārā ar paceltu galvu, šodien VP gada pārskata sanāksmē norādīja policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Ķuzis pirms diviem gadiem veltīja skarbus vārdus VP, norādot, ka tā dodas caur elli. Šodien sanāksmē viņš bija daudz optimistiskāks un paziņoja, ka var redzēt tuneļa galu un “iet ārā ar paceltu galvu”.

Pagājušais gads VP bija sarežģīts, jo bija jāturpina ārkārtīgi sarežģītā izmeklēšana Zolitūdes traģēdijas lietā, ar kuru gan policija veiksmīgi tikusi galā. Februārī šo lietu plānots nodot kriminālvajāšanai prokuratūrā.

Tāpat VP pagājušā gadā lieli resursi bija jāiegulda eiro ieviešanas pasākumos un jauno psihoaktīvo vielu jeb tā dēvētā spaisa izplatības ierobežošanā. Pēc likuma grozījumiem policijas rīcības brīvība tapa daudz plašāka, un vēl pērna gada sākumā plaši eksistējušās “legālās tirgotavas” šobrīd vairs nedarbojas, un rūpala uzturētāji iedzīti pagrīdē.

Pērn pavasarī arī stājās spēkā likuma grozījumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību pret ģimeni. Līdz ar tiem policijai radās jauna funkcija, proti, tai dotas tiesības pēc sūdzībām nošķirt varmākas no ģimenēm.

Tāpat pagājušā gadā VP bija jāsāk gatavoties Latvijas prezidentūras nodrošināšanai Eiropas Savienības (ES) Padomē un jāpiemērojas mūsdienu ģeopolitiskajai situācijai.

VP priekšnieks atgādināja, ka pēc ilgiem laikiem pagājušā gadā dienestā policijā pieņemti vairāk cilvēku, nekā atvaļināti. Pērn darbā pieņemtas 302 personas, bet atvaļinātas 264.

Pagājušajā gadā arī nedaudz uzlabojusies policistu disciplīna. Pērn saņemti 2622 iesniegumi par iespējamiem policistu pārkāpumiem. Cilvēki sūdzējušies, piemēram, par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, pienākumu paviršu pildīšanu un ētikas normu pārkāpumiem. 2014.gadā likumsargiem piemēroti 209 disciplinārsodi, salīdzinot ar 272 sodiem gadu iepriekš.

Kā uzsvēra Ķuzis, tad, piemēram, saistībā ar jaunietes slepkavības lietu Rēzeknē policistiem bija iespēja palīdzēt atklāt sevišķi smagu noziegumu un varbūt pat tikt pie apbalvojuma, taču tas netika darīts, un policisti bija spiesti dienestu pamest. “Tāpēc jaunajiem policistiem ir svarīgi saprast, ka jāstrādā ar sirdsapziņu un saskaņā ar normatīvajiem aktiem,” uzsvēra policijas priekšnieks.

Starp šogad veicamajiem darbiem Ķuzis minēja sabiedriskās kārtības nodrošināšanu Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Tāpat jāturpina darbs pie noziegumu apkarošanas, kriminālprocesa vienkāršošanas, VP struktūras sakārtošanas un prevencijas struktūras sakārtošanas.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) gada pārskata sanāksmē nelielā uzrunā atgādināja, ka viņa galvenā prioritāte joprojām ir iekšlietu dienestu amatpersonu atalgojums un viņš turpinās darīt visu, lai policisti saņemtu adekvātu algu. Atalgojums ir svarīgs īpaši tādos gadījumos, kad policisti izmeklē sarežģītas lietas, kur figurē miljoniem eiro, teica Kozlovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+