×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2017
Drukāt

VP sākusi izmeklēšanu par neslavas celšanu Viļakas novada domei (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc vairāku Viļakas novada domes darbinieku iesnieguma Valsts policija (VP) sākusi krimināllietu par neslavas celšanu domei interneta komentāros, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Policija saņēmusi piecu Viļakas domes pārstāvju iesniegumus. Vienu no tiem rakstījis novada mērs Sergejs Maksimovs (“Latgales partija”). Viņš raidījumam stāstīja, ka vispirms vērsies Drošības policijā. “Lai Drošības policija noskaidro tos faktus, kas bija minēti komentāros, ka ir iespējama balsu pirkšana un citas noziedzīgas darbības,” norādīja Maksimovs.

Tomēr Drošības policija novirzījusi lietu VP, kas raidījumam apstiprināja, ka ir sākta krimināllieta par neslavas celšanu un tiek meklēti apmelojošo komentāru rakstītāji.

Raidījums vēsta, ka šie komentāri lielākoties rakstīti, izmantojot kādu segvārdu, domei un atsevišķiem tās darbiniekiem pārmetot pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanu, savējo iecelšana amatos, bezdarbību un arī balsu pirkšanu. Visbiežāk esot pieminēts novada mērs, kurš amatu saglabājis arī pēc vēlēšanām, bet vārdā nosaukti arī citi domes darbinieki – mēra vietniece, domes izpilddirektore, vairāki deputāti un atsevišķu pagastu pārvaldnieki.

Uz nopratināšanu VP Balvu iecirknī šajā lietā saukti vairāki Viļakas iedzīvotāji, noskaidroja raidījums.

VP Balvu iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītājs Modris Zaķis norādīja, ka izmeklēšana ir apjomīga, un “ar katru komentāru var palielināties”. Pārbaudāmo personu apjoms esot liels. “Tur vēl var būt tādā stadijā, ka kādi 20 cilvēki vismaz nav snieguši liecības. Un katra liecība var būt ļoti svarīga,” teica Zaķis.

Vaicāts, vai nodarījums ir samērīgs ar izmeklēšanai patērēto resursu, viņš norādīja, ka policijai notikušais ir jāizmeklē.

Tikmēr Viļakas mērs piebilda, ka neatkarīgi no lietas iznākuma mērķis jau esot sasniegts – iedzīvotāji turpmāk padomās, pirms apmelot domes darbiniekus.

Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins raidījumam atzīst, ka komentāri internetā ir liela problēma. “Jebkuram cilvēkam – vai tā ir amatpersona vai iestāde, var šķist aizskārums, un cilvēki vēršas pēc palīdzības policijā. Un cilvēkiem ir pienākums šo iesniegumu izskatīt,” skaidroja Grišins, aicinot “stipri padomāt” pirms rakstīt kādus aizskarošus komentārus un izplatīt baumas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. muļķu zeme nerullē Atbildēt

  Tad jau 100% VISUS twerktera, cukurģīmja, pastaltrauku u.c. soctīklu w-burbuļu piegānītājus, tāpat kā visu audiovizuālo masmēdītāju w-zombētavu, plašsaziņas infoportālu w-bedru u.c. publisko w-burbuļu piemuldētājus, par ikdienišķu n-kārtīgu neslavas celšanu un taml. publisku apmelošanu jāizseko, jāizmeklē, jāvajā un jānotiesā pēc pilnas programmas. Nu tak’ – “viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”, bez jebkādiem izņēmumiem.

  Kaut nu tikai šajā pašreizējā “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ nepietrūktu stukaču, mentu, prok(tologu), tiesu “(bez)godību” u.c. taml. “atbildīgo un kompetento” ķēķa šinderu, lai varētu šos 100% VISUS neslavas celšanas noziedzniekus atrast, noķert un “disidentu paraugprāvās” notiesāt – tad gan šī pašreizējā “vērtību un tiesiskuma valsts” plauktu un zeltu pa smuko!…

  MUĻĶU zeme eurolatvānija = neslavas cēlāju un tiesātāju lielvalsts, XXI gadsimts. Pērnā gadsimta staļinlaiku padomija ar savām primitīvajām “pretvalstisko elementu” masveida represijām var atpūsties.

 2. Bet ja neslavas celšana jau ir pašā rakstā un vēl uz nepatiesu ziņu pamata, tās nemaz necenšoties kaut kā pārbaudīt, bet, protams, apmeloti tiek parastie cilvēki? Tad jau nekā. Dzīvo tālāk, un lai tevi turpina nozākāt. Vai ne?

  • Staļina laiki atgriezušies. Tagad, mīļie, tikai uzslavas, tikai uzslavas vien, jo pie dokumentiem, lai faktus pierādītu netiksiet.

 3. nu, trauksmes cēlāji - cauri ir ! Atbildēt

  Pirms verat vaļā muti – sagādājiet advokātu un izmeklētāju bataljonu !
  Citādi policija aizstāvēs baltos un pūkainos…
  Vai citos gadījumos ar poliči zibenīgi metas aizstāvēt,
  vai iztiek ar atrakstīšanos ?

Draugiem Facebook Twitter Google+