×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

“VRC Zasulauka” valdē iecelts “olšteiniešu” pārstāvis ar apšaubāmu reputāciju

Foto-LETAFoto-LETA

Nepilnu mēnesi pēc tam, kad ar tā dēvēto “olšteiniešu” politisko ietekmi saistītais mazpazīstamais Valters Grīnvalds (attēlā) tika atlaists no nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” padomes, viņam šis amata zaudējums kompensēts, bez konkursa paklusām ieceļot AS “Pasažieru vilciens” meitasuzņēmuma AS “VRC Zasulauks” valdē, raksta portāls “Pietiek.com”.

Portāls publiskojis konfidenciālu vēstuli, kas bija patiesais iemesls Grīnvalda amata vietas “noīsināšanai” “airBaltic” padomē. “airBaltic” šefam Martinam Gausam adresētajā vēstulē paustas aizdomas par “airBaltic” reklāmas pakalpojumu iepirkuma lobēšanu konkrētas firmas interesēs un pausts brīdinājums par nodomu vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Drīz pēc tās saņemšanas Grīnvalda vieta “airBaltic” padomē tika “noīsināta”.

Līdz nonākšanai tā dēvētās neatkarīgo deputātu grupas jeb “olšteiniešu” politiskajā aizvējā Grīnvalda vārds bija vēl mazāk zināms kā šobrīd, raksta “Pietiek.com”. Iepriekš strādājis par preses sekretāru un mazzināma portāla veidotāju, Grīnvalds nu bez konkursa nokļuvis vilcienu remonta uzņēmuma vadībā. Spriežot pēc citu šī uzņēmuma, kurā valstij pieder 51% kapitāldaļu, valdes locekļu amatpersonu deklarācijām, Grīnvalda alga gadā sasniegs aptuveni 30 000 latu.

Grīnvalda saistība ar “olšteiniešiem” ir grūti izsekojama un balstās personiskās attiecībās – šīs grupas pārstāvja, Saeimas deputāta Viktora Valaiņa palīgs Oskars Prikulis ar Grīnvaldu strādājis kopā portālā “Baltic News Network” (BNN), no kura abiem vienlaikus palūgts aiziet.

Līdz gada sākumam, kad tika iecelts “airBaltic” padomē (“olšteiniešiem” saskaņā ar koalīcijas līgumu ir politiskā līdzatbildība par Satiksmes ministriju), Grīnvalds vadīja BNN. No 2007. līdz 2009.gadam Grīnvalds strādāja kā Valsts kontroles sabiedrisko attiecību speciālists un Komunikācijas daļas vadītāja vietnieks.

Aizvadītajā nedēļā viņš, tāpat kā vēl viens no iepriekšējā amata AS “Pasažieru vilciens” valdē ar skandālu atsauktais “Vienotības” biedrs Mārtiņš Greste, iecelts labi atalgotajā un saimnieciski ietekmīgajā “VRC Zasulauks” valdes locekļa amatā. Mazāk kā pirms mēneša – 28.jūnijā – Grīnvalds tika atlaists no “airBaltic” padomes, kur arī bija nonācis, pateicoties “olšteiniešu” politiskajai aizmugurei.

“Pietiek.com” rīcībā nonākusi vēstule, kuru “airBaltic” vadītājam Gausam un lidsabiedrības vecākajam viceprezidentam pārdošanas un mārketinga jomā Mihaelam Grimmam nosūtījis reklāmas aģentūras “Baltic FCB” valdes loceklis Heiki Koitla. Tajā “airBaltic” vadībai pausta sūdzība par diviem vārdā nenosauktiem lidsabiedrības padomes locekļiem, kuri “airBaltic” reklāmas pakalpojumu iepirkumā lobējuši konkrētu “Baltic FCB” konkurentu intereses.

“Jūs varētu nebūt informēti, kāds politiskais fons un ētika valda iepirkumu procesos Latvijā, tomēr mūsu rīcībā ir fakti un pierādījumi, ka atsevišķi “airBaltic” padomes locekļi lobē “DDB&OMD” grupu, līdzīgi kā viņi to iepriekš ir darījuši vairākos citos gadījumos (piemēram, “Lattelecom” un Latvijas Olimpiskajā komitejā),” vēstulē “airBaltic” vadībai apgalvo “Baltic FCB” valdes loceklis.

Lai gan to “airBaltic” padomes locekļu vārdi, pār kuriem mesta ēna, šajā sūdzībā netiek minēti, vairāki avoti lidsabiedrības vadībā un valdībā jau jūnijā “Pietiek.com” norādīja, ka runa ir par Valteru Grīnbergu un Raiti Tukānu.

Tukāns amatā tika apstiprināts 2011.gada ziemas sākumā toreizējā satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) laikā, bet viņu, izmantojot koalīcijas “vecākā brāļa” tiesības, šim amatam bija neformāli ieteicis tālaika ekonomikas ministrs Artis Kampars (V). Tukāns tomēr ticis uzskatīts ne tik daudz par “Vienotības” esošās spices, cik par konkrēti partijas nesenā “kasiera” Edgara Jaunupa ietekmē esošu cilvēku. Kampara laikā Tukāns arī iecelts “Lattelecom” padomē, un šis uzņēmums piesaukts saistībā ar iespējamu lobiju konkrētu firmu interesēs nesenajā sūdzībā “airBaltic” vadībai.

“airBaltic” padomes priekšsēdētājs, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš 27.jūnijā, dienu pirms Grīnvalds un Tukāns tika atsaukti no lidsabiedrības padomes, “Pietiek.com” atteicās komentēt šo informāciju, bet arī nenoliedza to.

Pēc “Pietiek.com” avotu stāstītā, asā rīcība, izlemjot par “airBaltic” padomes locekļu skaita samazināšanu uz Grīnvalda un Tukāna amata vietu rēķina, lai bez trokšņa no viņiem atbrīvotos, bijusi lielā mērā saistīta ar bažām, ka “Baltic FCB”, kas jutās negodīgi apieta “airBaltic” reklāmas pakalpojumu iepirkumā, izpildīs draudus un vērsīsies KNAB.

“Starp divām iespējām – vērsties pie [“airBaltic”] vadības vai pie KNAB – mēs vispirms izlēmām mēģināt rast risinājumu ar vadību, tā mēģinot pievērst jūsu uzmanību iepirkuma procesam,” sūdzībā Gausam un Grimmam raksta uzņēmējs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+