×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Vrubļevskis: Tagad izjūtam krīzes gados samazinātā sporta budžeta sekas

LETALETA

Latvijas komanda Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs būs mazāka nekā ierasts, un daļēji tās ir sekas krīzes gados dramatiski samazinātajam sporta budžeta finansējumam, “LA” norādīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Latvijas delegācija oficiāli tiks nosaukta ceturtdien, bet paredzams, ka Riodežaneiro startēs 30 mūsu sportisti. Salīdzinoši pirms četriem gadiem uz Londonu kvalificējās 46, vēl pirms četriem gadiem uz Pekinu – 50, tostarp sieviešu basketbola izlase.

“Tam, ka delegācija būs mazāka nekā parasti, ir vairāki aspekti – vieglatlētikā, kas vienmēr delegācijā bijuši vairāk kā 20, mainīta atlases sistēma – nav B kvalifikācijas normatīvu, tikai A. Tas objektīvi samazina sportistu skaitu. Vairākos sporta veidos notiek paaudžu maiņa, taču tas ir normāli. Es uztraucos par to, ja sporta veidam bijuši panākumi, bet tagad tas vairs nav olimpiskajā apritē – vingrošana, modernā pieccīņa arī varbūt nebūs. Ruslans Nakoņečnijs brauks uz Rio un būs pirmais rezervists – ja kāds izkrīt no ierindas, viņš startēs.
2008. gadā tika izdarīts lielais cirtiens pa sporta budžetu – sporta skolām samazinājums bija 50 procenti, kopējam sporta budžetam pat 67. Jau tad teicu, ka tas atsauksies uz mūsu komandu rezultātiem pēc pieciem, desmit gadiem. Tagad daļēji to jūtam. Taču ne visu nosaka nauda, svarīgs cilvēku entuziasms, aizrautība. Daudz kur redzam, ka, runājot par augstākā līmeņa sasniegumiem, ģimeņu un tradīciju loma spēlē arvien lielāku nozīmi. Ir diezgan cerīga sporta spēļu komandu federāciju darbība – vairāk un vairāk sporta veidos tuvojamies Eiropas finālturnīru līmenim – handbols, volejbols, basketbols. Nav tā, ka viss aizgāja tikai uz leju, situācija nav traģiska. Komandas lielums nav pašmērķis, svarīgi, lai būtu sportisti, kas spēj cīnīties par augstām vietām, un viņu skaits ar katru reizi pieaug,” sacīja Vrubļevskis, piebilstot, ka potenciāls Rio iegūt medaļu ir 10 – 12 Latvijas sportistiem.

Plašu interviju ar pieredzējušo funkcionāru, kurš kopš 2004. gada ieņem LOK prezidenta posteni un septembrī kandidēs arī uz ceturto termiņu, lasiet otrdienas “LA” numurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+