×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

VSAA apņemas “Apeirona” telpās reizi mēnesī konsultēt cilvēkus ar invaliditāti

invalids_LETA

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) darbinieki apņemas turpmāk Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” telpās reizi mēnesī konsultēt cilvēkus ar invaliditāti. To paredz VSAA un apvienības “Apeirons” noslēgtais sadarbības līgums, informē VSAA.

Līgums noslēgts, lai veicinātu personu ar īpašām vajadzībām informētību par savām tiesībām uz valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un valsts sociālajiem pabalstiem. Konsultācijas notiks apvienības “Apeirons” telpās, jo tās ir pilnībā pielāgotas cilvēkiem ar invaliditāti.

VSAA speciālisti pēc nepieciešamības sniegs individuālus skaidrojumus par pensijas vai valsts pabalstu apjomu un aprēķinu. Klientiem būs iespēja uzzināt jaunākās izmaiņas pensiju un pabalstu jomā, kā arī uz vietas uzrakstīt iesniegumu konkrēta pakalpojuma pieprasīšanai.

VSAA speciālisti personas ar īpašām vajadzībām konsultēs tāpat, kā tas notiek VSAA klientu apkalpošanas vietās, izmantojot piekļuvi sociālās apdrošināšanas informācijas sistēmai. Cilvēki ar invaliditāti arī tiks apmācīti, kā saņemt e-pakalpojumus portālā “www.latvija.lv”.

“Invaliditātes pensija vai valsts sociālais pabalsts bieži vien ir vienīgais ienākuma avots cilvēkiem ar invaliditāti neatkarīgi no vecuma,” norāda apvienībā “Apeirons”. “Cilvēki bieži mums jautā: “Kāpēc pensija iznākusi tik maza?”, “Cik ilgi jāstrādā, lai iegūtu tiesības uz pensijas pārrēķinu?”, kā arī interesējas par daudziem citiem ar pensijām un pabalstiem saistītiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+