×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. maijs, 2015
Drukāt

VUGD atgādina par drošības ievērošanu vasaras brīvlaikā

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Daudziem skolēniem mācību gads jau ir noslēdzies, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina par drošības ievērošanu vasaras brīvlaikā.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD, 2014.gada vasaras brīvlaika laikā vairāki desmiti bērnu nokļuva dažādos negadījumos, cieta un arī gāja bojā. Aizvadītajā gadā ugunsgrēkos gāja bojā divi bērni, cieta 18, bet izglābti tika 15 bērni, savukārt atpūta pie ūdens traģiski beigusies deviņiem bērniem, kuri noslīkuši.

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā 42 bērniem, kuri bija iekļuvuši dažādos sadzīves negadījumos, piemēram, palīdzība sniegta tad, kad bērns iespiedis kāju ritenī. Pastaiga mežā nelāgi beidzās pieciem bērniem, kuri apmaldījās un pašu spēkiem nevarēja izkļūt ārā no meža. No meža viņus izveda ugunsdzēsēji glābēji.

VUGD atgādina, ka vecākiem ir savlaicīgi ar bērniem jāpārrunā tēmas, kas saistītas ar drošību vasarā un rīcību ārkārtas situācijās, lai šovasar atpūta brīvā dabā nepārvērstos traģēdijā, neciestu un neietu bojā bērni.

Domājot par drošību uz ūdens, VUGD aicina sākt peldēšanas sezonu tikai tad, kad ūdens temperatūra ir sasniegusi vismaz +18 grādus. Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās vai, ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem.

VUGD atgādina, ka pie ūdenstilpnēm uz mirkli nepieskatīts bērns var pakļūt zem ūdens un noslīkt. Piemēram, piemājas dīķi bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tāpēc bērnu nedrīkst atstāt pagalmā bez pieskatīšanas.

Glābēji arī atgādina par ugunsdrošības ievērošanu, kurinot ugunskuru vai grilu.

Atstājot bērnus vienatnē iekštelpās, VUGD aicina vecākus parūpēties, lai bērniem pašiem nav jāgatavo vai jāsilda ēdiens uz plīts, jo, nepareizi darbojoties ar plīti, var izcelties ugunsgrēks.

Pieaugušajiem ir jāpārrunā ar bērniem rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime. Piemēram, jāpārrunā tas, kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot, kā arī jāpārrunā iespējamā rīcība situācijas, kad ir notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons.

VUGD atgādina, ka gadījumos, ja notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, ir nekavējoties jāzvana uz tālruni 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+