×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

VUGD daudz darba lūztošu koku dēļ

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 188 izsaukumus, kas galvenokārt bija saistīti ar lūztošu koku radītajiem postījumiem. Kopumā dzēsti 33 ugunsgrēki, veikts 141 glābšanas darbs, bija arī 14 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gājis bojā viens cilvēks un cietis viens cilvēks.

Ugunsdzēsēji glābēji 104 reizes devās likvidēt smagās sniega segas radītās sekas, un arī pirmdien dienests turpina saņemt izsaukumus par sniega radītajiem postījumiem. Lielākā daļa no izsaukumiem bija saistīta ar to, ka smagā sniega dēļ lūza koki, kas nokrita uz ceļa braucamās daļas, elektrības vai trolejbusa vadiem, dažādām būvēm un automašīnām. Autoceļa Auce-Tukums 13.kilometrā sniega segas ietekmē bija nolūzuši pat astoņi koki, tādējādi ierobežojot satiksmi. Savukārt, posmā no Ķekavas apļa līdz Jelgavas šosejai un Rīgā, Jaunciema gatvē, bija nolūzuši četri koki.

Rīgā, Viršu ielā, krītošs koks bija nogāzies uz četrām automašīnām. Savukārt, Baložos, Skolas ielā, un Ogrē, Ausekļa prospektā, koks bija nogāzies uz divām automašīnām. Rīgā, Andromedas gatvē, un Salaspilī, Skolas ielā, koks bija uzgāzies uz vienas automašīnas. Ugunsdzēsēji glābēji nokritušos kokus sazāģēja un automašīnas atbrīvoja.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma arī divus izsaukumus, kas saistīti ar neuzmanīgu Adventa vainagu un Ziemassvētku eglīšu rotājumu lietošanu. Plkst. 14:32 VUGD saņēma informāciju, ka Līvānos, Domes ielā, tirdzniecības ēkas telpās ir aizdegusies eglīte. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka veikala telpā bija degusi eglīte puskvadrātmetra platībā. Veikala darbinieki ugunsgrēku nodzēsa pašu spēkiem. Ugunsdzēsēji glābēji veica telpu vēdināšanu. Plkst. 15:34 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Gaujas ielā, dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji pa logu iekļuva dzīvoklī un konstatēja, ka tajā deg Adventa vainags un galds. Dzīvoklī neviena cilvēka nebija.

VUGD atgādina, ka nedrīkst iedegtas svecītes atstāt bez uzmanības. Savukārt, svecīšu dedzināšana eglītē ir ļoti bīstama un var izraisīt ugunsgrēku.

Šorīt, plkst. 07:03, VUGD saņēma informāciju, ka Cēsīs, Leona Paegles ielā, dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā deg dīvāns un grīda 6m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 70 gadus vecs vīrietis.

Vakar, plkst. 08:33, VUGD saņēma informāciju, ka Ogres novada, Suntažu pagastā, dzīvojamajā mājā ir jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka otrā stāva dzīvoklī deg grīda 3m2 platībā. No dzīvokļa pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bija evakuējies 65 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem, bet no hospitalizācijas atteicās.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.5
Alūksne +11.7
Daugavpils +13.9
Saldus +13
Liepāja +15.8
Jelgava +13
Ventspils +15.8
Limbaži +14
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+