Sabiedrība

VUGD iedzīvotājus plūdiem aicina gatavoties laicīgi0

Foto – LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka tuvākajās dienās Latvijas upēs ir iespējama ūdens līmeņa celšanās, tāpēc iedzīvotājiem iespējamajiem plūdiem ir jāsagatavojas laicīgi, aģentūrai BNS pavēstīja VUGD pārstāve Viktorija Šembele.

VUGD iedzīvotājiem, kuri atrodas plūdu riska zonā, iesaka sekot līdzi meteoroloģiskajiem apstākļiem un prognozēm, kā arī situācijas attīstībai savu mājokļu tuvumā. Savlaicīgi jānoskaidro un jāsaglabā savā mobilajā tālrunī un piezīmju grāmatiņā tālruņu numuri, pa kuriem jāzvana, lai ziņotu par plūdu sākšanos un saņemtu palīdzību, ‒ pašvaldības un operatīvo dienestu tālruņa numuri.

Iedzīvotājiem arī jāizvērtē apdraudējums saimniecībai un mantas no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem jāpārvieto uz augšējiem stāviem vai bēniņiem, nostiprinot pagalmā un mājas tuvumā esošos priekšmetus. Iedzīvotājiem jābūt gataviem atvienot strāvu.

Savlaicīgi jāparūpējas arī par vecāka gadagājuma cilvēkiem, bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī slimniekiem, atrodot viņiem plūdu laikā drošāku mājvietu pie radiem, draugiem, kaimiņiem. Ja tādas iespējas nav, jau savlaicīgi pēc palīdzības jāvēršas pašvaldībā.

VUGD arī aicina apzināt vietu, kur nepieciešamības gadījumā evakuēt mājlopus, mājdzīvniekus un kā tos nodrošināt ar barību. Ja tādas iespējas nav, jau savlaicīgi jāvēršas pēc palīdzības pašvaldībā.

Glābēji lūdz iedzīvotājus, kuri mitinās plūdu riska zonā, nodrošināties ar pārtiku, dzeramo ūdeni, kā arī pieejamā vietā turēt pasi, lai evakuācijas gadījumā nebūtu lieki jākavējas.

Pašlaik tiek prognozēts, ka pali varētu sākties šīs nedēļas beigās un nākamnedēļ.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ir ģimenes, kas nesatiekas pat svētkos: aptaujas dati 1
2 dienas
LE
LETA
Latvijā
Zināms, cik bargi sodīs par PSRS simbolikas izmantošanu 9.maijā 3
2 dienas
GK
Guntis Kalme
Latvijā
Guntis Kalme: Nostāties pret ģļēvlatvismu 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputāti saņem materiālus par OIK uz 10 000 lapām
43 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Toms Bricis atvainojas par greizo prognozi
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Pazīstami Latvijas mūziķi aizsāks labdarības akciju Kurmenes baznīcas atbalstam
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 1
3 stundas