×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

VUGD iedzīvotājus plūdiem aicina gatavoties laicīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka tuvākajās dienās Latvijas upēs ir iespējama ūdens līmeņa celšanās, tāpēc iedzīvotājiem iespējamajiem plūdiem ir jāsagatavojas laicīgi, aģentūrai BNS pavēstīja VUGD pārstāve Viktorija Šembele.

VUGD iedzīvotājiem, kuri atrodas plūdu riska zonā, iesaka sekot līdzi meteoroloģiskajiem apstākļiem un prognozēm, kā arī situācijas attīstībai savu mājokļu tuvumā. Savlaicīgi jānoskaidro un jāsaglabā savā mobilajā tālrunī un piezīmju grāmatiņā tālruņu numuri, pa kuriem jāzvana, lai ziņotu par plūdu sākšanos un saņemtu palīdzību, ‒ pašvaldības un operatīvo dienestu tālruņa numuri.

Iedzīvotājiem arī jāizvērtē apdraudējums saimniecībai un mantas no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem jāpārvieto uz augšējiem stāviem vai bēniņiem, nostiprinot pagalmā un mājas tuvumā esošos priekšmetus. Iedzīvotājiem jābūt gataviem atvienot strāvu.

Savlaicīgi jāparūpējas arī par vecāka gadagājuma cilvēkiem, bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī slimniekiem, atrodot viņiem plūdu laikā drošāku mājvietu pie radiem, draugiem, kaimiņiem. Ja tādas iespējas nav, jau savlaicīgi pēc palīdzības jāvēršas pašvaldībā.

VUGD arī aicina apzināt vietu, kur nepieciešamības gadījumā evakuēt mājlopus, mājdzīvniekus un kā tos nodrošināt ar barību. Ja tādas iespējas nav, jau savlaicīgi jāvēršas pēc palīdzības pašvaldībā.

Glābēji lūdz iedzīvotājus, kuri mitinās plūdu riska zonā, nodrošināties ar pārtiku, dzeramo ūdeni, kā arī pieejamā vietā turēt pasi, lai evakuācijas gadījumā nebūtu lieki jākavējas.

Pašlaik tiek prognozēts, ka pali varētu sākties šīs nedēļas beigās un nākamnedēļ.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+