Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
16. februāris, 2014
Drukāt

VUGD jūtams pamatīgs virsnieku trūkums (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku ekipējums.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) trūkst virsnieku, situācija varētu izlīdzināties pēc aptuveni četriem gadiem, aģentūra LETA uzzināja VUGD.

Dienestā šobrīd ir 148 vakantas darba vietas, taču vislielākās problēmas sagādājot virsnieku trūkums, stāstīja VUGD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.

Viņa minēja, ka katru gadu Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu absolvē aptuveni 20 jaunie virsnieki. Lai iegūtu virsnieka statusu, koledžā jāmācas trīs gadi, savukārt neklātienē tie ir četri gadi, tāpēc skaita izlīdzinājumu ātrāk gaidīt nav iespējams.

Koledžā šajā mācību gadā sākotnējais reflektantu skaits bijis tīs cilvēki uz vienu vietu, taču trešdaļa atkrīt veselības problēmu dēļ. Tāpat zināms daudzums reflektantu nav spējīgi nokārtot sporta normas, tāpēc cilvēku, kas iestājas mācību iestādē, skaits ir daudz mazāks.

Vienlaicīgi Vetere norādīja, ka VUGD nav problēmu nodrošināt ierindas ugunsdzēsējus, toties ugunsdrošības inspektori ir vajadzīgi, taču to trūkums nav tik spēji izjūtams kā virsnieku trūkums.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ugunsdrošības inspektori arī ir virsnieki,ja kas…

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+