×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

VUGD mudina sakopt laukus, lai mazinātu kūlas degšanu pavasarī

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina zemes īpašniekus un pašvaldību vadītājus sakopt sev piederošās teritorijas, lai pavasarī samazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu, paziņojumā norāda VUGD.

Dienestā klāsta, ka viens no ugunsbīstamākajiem periodiem Latvijā ir pavasaris, kad ik dienu reģistrē desmitiem un pat simtiem kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg zeme, sadeg ēkas un gūst apdegumus vai pat iet bojā cilvēki. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir cīņa ar sekām – ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.

VUGD rīcībā esošā informācija liecina, ka apmēram 70% kūlas ugunsgrēki notikuši pašvaldībām piederošajās teritorijās. Tāpēc dienests aicina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju uzlabot pārraudzību pār pašvaldībām attiecībā uz teritorijas sakopšanu, lai tās ierobežotu kūlas ugunsgrēku izcelšanās iespējamību.

Dienests atgādina, ka par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildi un zāles nepļaušanu var piemērot administratīvo sodu – fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2700 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+