×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

VUGD no ūdens šogad izcēlis jau 52 noslīkušus cilvēkus

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdenskrātuvēm šogad izcēlis jau 52 noslīkušus cilvēkus.

Latvijā nav vienotas noslīkušo uzskaites, jo noslīkušos atrod gan ugunsdzēsēji, gan policija un pašvaldību glābšanas dienesti. VUGD ūdenslīdēji pērn visa gada laikā no ūdenskrātuvēm izcēla 91 noslīkušo, tajā skaitā četrus bērnus. 2010.gadā VUGD atrada 146 noslīkušos, tajā skaitā astoņus bērnus, bet 2009.gadā – 91 noslīkušo, tajā skaitā septiņus bērnus.

VUGD darbinieki 3.jūlijā Rundāles novada Viestura pagastā, blakus Grāvendāles parkam, no Lielupes izcēla 25 gadus veca noslīkuša vīrieša līķi. Kā glābējiem pastāstīja apkārtējie, vīrietis bija devies makšķerēt, izlēmis nopeldēties, taču pēc ieniršanas ūdenī pazudis.

Vēl VUGD darbinieki otrdien veica cilvēka meklēšanu Alūksnes ezerā. Tur tika meklēts jau pirms pāris dienām pazudis vīrietis. Ezerā tika atrasta viņa laiva, taču pašu vīrieti ūdenslīdējiem atrast neizdevās.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot elementārus piesardzības pasākumus, dodoties peldēties vai atpūšoties pie ūdens. Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežūrē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu. Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats. Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot uz tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+