Latvijā
Novados

VUGD par Valdgales ugunsgrēku: liesmas ir izdevies noturēt perimetra iekšpusē0

Foto: Artūrs Andrejs Blomkalns, Valsts policija

Lai arī laika apstākļi Talsu novada Valdgales pagasta kūdras un meža ugunsgrēka dzēšanai svētdien nav bijuši labvēlīgi, liesmas ir izdevies noturēt perimetra iekšpusē, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā strādā jau vairāk nekā 120 stundas, tātad dzēšanas darbos ir pavadītas piecas pilnas diennaktis un patlaban aizrit sestā.

“Jau vairākkārt esam teikuši, ka darbs ir grūts un būs ilgs. Tas saistāms ar kūdras ugunsgrēku specifiku – kūdra deg un gruzd uz iekšpusi, bet mežā liesmas var strauji izplatīties pa sausajiem kokiem, tā zariem un zemsedzi,” skaidroja Palkavniece.

Pēc viņas teiktā, arī svētdien dzēšanas darbos iesaistītie cilvēki uz vietas strādāja, lai nepieļautu liesmu izplatību un dzēstu gruzdošās vietas. Laika apstākļi nebija labvēlīgi ugunsgrēka dzēšanai, jo vairākās gruzdošās vietās, uzpūšot vējam, no jauna parādījās liesmas. Tomēr pagaidām ugunsdzēsējiem ir izdevies noturēt degšanu iekšējā perimetrā – liesmas izplatās tikai ierobežotās teritorijas iekšpusē, nevis uz āru.

Plašā teritorijā aizvien ir jūtams sadūmojums. Līdztekus tiek veiktas gaisa piesārņojuma pārbaudes apkārtējās Kurzemes pilsētās. Tiklīdz būs zināmi pārbaužu rezultāti, sadarbībā ar Veselības inspekciju tiks sniegta informācija iedzīvotājiem, pastāstīja Palkavniece.

Pagaidām iedzīvotāji aizvien tiek aicināti netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, kā arī gadījumā, ja dūmu smaka jūtama māju apkārtnē, aizvērt logus un durvis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina ikvienu, kurš šajā ugunsgrēkā ir saelpojies dūmus, veselības sūdzību gadījumā konsultēties ar mediķiem, zvanot pa tālruni 113 vai 66 016 001.

Kā ziņots, ugunsgrēks Valdgales pagasta kūdras purvā izcēlās otrdienas pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Saistītie raksti

Valsts meža dienests pagaidām nesniedz informāciju par to, cik lielas platības izdegušas, taču Eiropas Savienības programmas “Copernicus” Ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojuma dati liecina, ka līdz svētdienai ugunsgrēkā izdegusi 1010,5 hektāru liela platība, kas ir par 170 hektāriem vairāk nekā diennakti iepriekš.

No satelītiem iegūtā informācija liecina, ka izdeguši 267 hektāri meža, 311,7 hektāri krūmāju un zālāju, kā arī 431,8 hektāri kūdras purva. Visvairāk – par simts hektāriem – pēdējā diennaktī pieaugusi izdegusī meža platība.

LA.lv