×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

VUGD priekšnieks mudina nojaukt sabrukušajam veikalam blakus esošo namu (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ziņojot par paveiktajiem glābšanas darbiem pēc lielveikala “Maxima” sabrukšanas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš šodien aicināja valdību domāt par lielveikalam blakus esošās jaunceltnes nojaukšanu.

Viņš uzsvēra, ka aktuāls jautājums ir par to, ko darīt ar blakus esošo ēku, jo tā ir ļoti bīstama. Viņš atsaucās uz būvniecības ekspertu teikto, ka tieši šī ēka radīja spriegojumu uz lielveikala jumta daļu, kādēļ arī notikusi tā konstrukciju sabrukšana.

“Es aicinātu nopietni izskatīt jautājumu par ēkas nojaukšanu,” teica Āboliņš.

Tikmēr tirdzniecības centra un tam blakus esošās daudzdzīvokļu mājas attīstītāja “Homburg” pārstāvis Joss Frujters (Jos Fruytier) intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja: ja Zolitūdē iegruvušā veikala “Maxima” blakus esošajā daudzdzīvokļu ēkas jaunbūvē tiks atklātas kādas konstrukcijas problēmas, tā tiks nojaukta.

“Es nevaru komentēt baumas. Mēs ticam un ceram, ka šī ēka ir stabila. Ja tā nav, tad skaidrs, ka to nāksies nojaukt. Taču mēs domājam, ka nelaimes gadījums “Maxima” ēkā ir pilnīgi neatkarīgs no blakus struktūras. Redzēsim. Pagaidām mums nav atļauts tur ieiet,” teica Frujters.

Viņš norādīja, ka iegruvušajam tirdzniecības centram blakus esošajai daudzdzīvokļu ēkas jaunbūvei, kas pieder “Homburg” grupas uzņēmumam, ir “jāatrod piemērots beigu risinājums” un šīs jautājums vēl ir jāizrunā ar Rīgas domi, lai kopīgi pieņemtu lēmumu par tālāko rīcību. “Katrā ziņā neviens nevēlas to pamest nepabeigtu uz mūžīgiem laikiem. Tas nav pieņemami. To, kas ir pieņemami, rādīs laiks,” sacīja Frujters.

Viņš arī atklāja, ka vairāki dzīvokļi jaunceltnē jau ir pārdoti, tomēr nevarēja precīzi teikt, cik daudz. “Esmu pārliecināts, ka neviens tur pārskatāmā nākotnē negribēs dzīvot, ņemot vērā traģēdiju, kas notika tieši tai blakus,” viņš sacīja.

Kā ziņots, “Homburg” grupa vispirms pārliecināsies par to, ka Zolitūdē sagruvušajam lielveikalam blakus esošais daudzstāvu dzīvojamais nams ir drošs, bet attiecībā uz tālāku nama nākotni attīstītājs vēlas rast sabiedrības interesēm atbilstošāko risinājumu.

12 stāvu dzīvokļu kompleksa “Urbeto” ar 131 dzīvokli celtniecība tika sākta 2013.gada maijā un to plānots pabeigt nākamā gada sākumā. Pirmās kārtas – 5000 kvadrātmetru plaša tirdzniecības centra – celtniecības darbi tika sākti 2010.gadā. Projekta investīcijas veido “Homburg” grupas aktīvi un “Nordea bankas” līdzfinansējums. Kopējās investīcijas projektā būs 14 miljoni eiro (9,8 miljoni latu), bet pirmajā kārtā tika investēti aptuveni septiņi miljoni eiro (4,9 miljoni latu).

21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs ugunsdzēsēji, bet vēl vairāki desmiti guva smagus savainojumus.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mūsu ulmaņlaikos uzceltajai mājai blakus uzcēla daudzstāvu “kastītes”,un pēkšņi parādījās plaisas istabu stūros. Tai blakusmājai nevar nebūt ietekme uz “Maksimas ēkas stāvokli.

  2. Ai ka naudina aizies veejaa! man tos materialus kas paliks pari iedodiet remontam majai .. logus un gridas laminatu

  3. Pareizs ieteikums,jānojauc steidzami…..kamēr vēl nav skādes.

Draugiem Facebook Twitter Google+