Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
10. februāris, 2014
Drukāt

Vulfsona arhīvs nonāk bibliotēkā

vulfsons_5

Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā Rūpniecības ielā 10 otrā stāva vestibilā kopš piektdienas apskatāma daļa ievērojamā publicista un politiķa Mavrika Vulfsona (1918 – 2004) arhīva un viņa personīgo mantu.

Ap 50 tūkstošus glabāšanas vienību bibliotēkai nodevusi Vulfsona atraitne Emma Bramņika-Vulfsone. Arhīvā ir Mavrika Vulfsona sarakste ar PSRS vadītāju Mihailu Gorbačovu un akadēmiķiem Juriju Afanasjevu un Aleksandru Jakovļevu, ar pašmāju un ārvalstu politiķiem un ievērojamām personībām. Tie ir runu un rakstu teksti, daudz fotogrāfiju, godaraksti, apbalvojumi un citi dokumenti, kā arī grāmatas ar dāvinātāju ierakstiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu Mavrikam Vulfsonam dāvātās gleznas. Izstādē dominē fotogrāfijas. Starp tām ir, piemēram, foto, kurā Vulfsons redzams sarunā ar Gorbačovu. Pēdējais uz tās atstājis piezīmi krievu valodā: ”Jūs man ticat, Mavrik Hermanovič? Kremlis, 1989. gads”. Turpat arī personīgās lietas – leģendārais melnais dokumentu portfelis, kurā Vulfsons nesa vēsturiskās runas, ko nolasīja 1988. gada 2. jūnija Latvijas Radošo savienību plēnumā un 1989. gada PSRS Tautas deputātu kongresā Maskavā, politiķa šaha dēlītis, spieķis, brilles, viņa makšķerēšanas piederumi, telefona aparāts un rakstāmmašīna, pat pastmarku kolekcija. Emma Bramņika-Vulfsone, šobrīd uzturēdamās Ņujorkā, savā vēstījumā raksta: ”Šodien visi šie dokumenti jau ir vēsture. 20. gadsimta Latvijas vēsture. Ar savu sabiedrisko un politisko darbību Mavrikam Vulfsonam izdevās ietekmēt un pat nedaudz mainīt mūsu laiku vēstures gaitu. Tādēļ dokumenti tagad bibliotēkā ir atklāti pieejami sabiedrībai.” Izstāde skatāma līdz 7. martam.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (15)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+