×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

VVC: Arī pēc pievienošanās eirozonai Latvijā valūtu dēvēs par eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Ikdienā sabiedrībā un publiskajā telpā arī pēc pievienošanās eirozonai Latvijā tiks lietots termins “eiro”, valūtas nosaukumu atveidojot kā “euro” tikai tehniska rakstura tekstos.

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas (TM) preses sekretāre Ksenija Novikova, Valsts valodas centra (VVC) direktors Māris Baltiņš ir norādījis, ka visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm tika noteikts vienotās valūtas vienību rakstīt kā “euro”, nepieļaujot atšķirīgu tā rakstību atbilstoši gramatikas likumiem nevienā valodā, kas lieto latīņu alfabētu.

Ja šī prasība netiktu ievērota, tad Eiropas Centrālā Banka vienpusēji varētu lemt par dalībvalsts, tostarp Latvijas, izslēgšanu no konkrētas maksājumu sistēmas, kas nodrošina tiešu un ātru norēķinu veikšanu eiro valūtā starp ES finanšu tirgus dalībniekiem.

Tomēr, ņemot vērā, ka Latvijas sabiedrība ikdienā jau gandrīz 15 gadus plaši lieto vārdu eiro, kas pilnībā atbilst latviešu valodas likumiem, Latvija izmantoja iespēju noteikt sev izņēmuma stāvokli.

Proti, balstoties uz Lietuvas un citu ES jauno dalībvalstu pieredzi, tehniska rakstura tekstos – tiesību aktos, finanšu dokumentos – vienotās valūtas nosaukums tiek atveidots kā “euro” (to rakstot slīprakstā un uzskatot par tehnisku terminu svešvalodā). Savukārt ikdienā sabiedrībā un publiskajā telpā joprojām tiek un arī pēc pievienošanās eirozonai tiks lietots termins ”eiro”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+