×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

VVC ierosina administratīvā pārkāpuma lietu par apsveikumu ukrainiski (3)

Foto: www.salaspils.lvFoto: www.salaspils.lv

Valsts valodas centrs pēc sūdzības saņemšanas ierosinājis administratīvā pārkāpuma lietu par iespējamu Valsts valodas likuma pārkāpumu, kad, sagaidot ukraiņu delegāciju, Salaspilī pie bibliotēkas bija izkārts sveiciens ukraiņu valodā.

Vakar Salaspilī, viesojoties ukraiņu delegācijai, pie pilsētas bibliotēkas bija izkārts transparents Ukrainas karoga krāsās ar uzrakstu ukraiņu valodā: “Sirsnīgi sveicam mūsu ukraiņu draugus uz Latvijas zemes!” Valsts valodas centrs tai pašā dienā saņēma sūdzību par iespējamu Valsts valodas likuma pārkāpumu, izkarot šādu sveicienu. Par minēto gadījumu Valsts valodas centrs ierosināja administratīvā pārkāpuma lietvedību.

Tikmēr Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars nepiekrīt, ka šāda uzraksta izkāršana ir pārkāpums. “Ja šajā grūtajā brīdī Salaspilī vēl viesosies ukraiņu delegācija, mēs šādu transparentu izkārsim atkal!” sacīja Čudars.

Salaspils domes portālā lasāms, ka tikšanās laikā dzejnieks Knuts Skujenieks nolasīja viesiem viņa atdzejoto Tarasa Ševčenko dzejoli “Novēlējums” – “Заповіт”. Dzejnieka lasījumu negaidīti turpināja Salaspilī dzīvojoša ukrainiete Olga Vandilovska, nodeklamējot tā oriģinālu, un viņai pievienojās arī viesi.

Ukrainas delegācija vakar Salaspili apmeklēja pieredzes apmaiņas vizītē energoefektivitātes jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ta jau ir Valsti maz problemu ko risinat vajag trakot kur traca nau. Kapec to nevar uztvert ka vienkarsi viesmilibu?

  2. Jā, viss skaidrs. Sākas pārkārtošanās.

  3. Oi, ha ha ha hāāā . Latvānija.

Draugiem Facebook Twitter Google+