×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

VVC: Liepājas muzejs nav sodīts par izstādes nosaukumā izmantoto kirilicu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plašsaziņas līdzekļos izskanējušais apgalvojums, ka Liepājas muzejs sodīts par tēlnieka Egona Peršēvica personālizstādes “мāксла” nosaukumā izmantotajiem kirilicas burtiem neatbilst patiesībai, telefonsarunā LA.lv uzsvēra Valsts valodas centra (VVC) Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna: “Valsts valodas centrs pārtraucis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā, izsakot mutveida aizrādījumu, kas nav administratīvs sods.”

Pāvulēna pauda, ka lieta ierosināta jau vasarā, kad portālā liepaja.lv parādījusies informācija par gaidāmo izstādi, jo tās nosaukumā bijuši gan latīņu burti, gan kirilica: “Mēs izvērtējām apstākļus, sazinājāmies ar Liepājas muzeja administratīvajām un domes administratīvajām personām. Tā kā nebija izvietotas vides reklāmas, nosaukums figurēja tikai interneta vietnē, un pēc sarunām Liepājas muzejs ir novērsis pārkāpumu, pievienojot zvaigznīti un korekti uzrakstot vārdu latviešu valodā, tika nolemts lietu izbeigt.”

Pāvulēna norādīja, ka šajā gadījumā VVC nav bijis nekādu iebildumu ne pret mākslinieku, ne izstādes saturu, iebildumus radījis tikai fakts, ka “Liepājas muzejs ir pašvaldības iestāde, kurai jāievēro noteikti likumi”.

Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla tomēr VVC aizrādījumu uztvērusi kā sodu: “Smieklīgākais ir tas, ka šī izstāde tieši runā par integrāciju, par latviešu valodas sargāšanu. Laikmetīgā māksla ir sociāli aktīva, tā reaģē uz notiekošo sabiedrībā, un, izmainot kirilicu nosaukumā uz latviešu burtiem, mainītos viss izstādes saturs. Autors iestājas par latviešu kultūras sargāšanu, un šis ir veids, kā pievērst uzmanību reāli pastāvošām problēmām, jo pārkāpumus jau mēs redzam jebkurā lielākā veikalā ieejot, vai uz ielas. Tas ir mākslinieka veids, kā uzrunāt sabiedrību un rosināt domāt.”

Izstāde mākslas foruma “Atklāj savu dzintaru!” ietvaros Liepājas muzejā skatāma vēl tikai līdz 13. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+