×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

VVC pārbaudīs, vai Ušakovs bija tiesīgs 9.maija svinētājus uzrunāt tikai krieviski (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nilas Ušakovs saka uzrunu par godu Uzvaras dienai un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai Uzvaras parkā.

Valsts valodas centrs (VVC) sācis pārbaudi, skaidrojot, vai Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) bija tiesības 9.maijā Uzvaras parkā sanākušos svinētājus uzrunāt tikai krievu valodā.

Kā pastāstīja VVC direktora vietnieks Agris Timuška, speciālisti pārbaudīs, vai Ušakovam bija tiesības savu uzrunu par godu tā dēvētajai uzvaras dienai teikt krievu valodā. VVC skaidros, kas bija pasākuma organizators un kādā statusā tajā svinētājus uzrunāja mērs. Pārbaudi VVC sāka pēc paša iniciatīvas.

Pagaidām nevarot prognozēt precīzu datumu, kad VVC varētu pieņemt lēmumu par to, vai Ušakova uzrunas forma vērtējama kā pārkāpums, taču Timuška sacīja, ka izvērtēšana varētu notikt aptuveni divas nedēļas.

Jau ziņots, ka Ušakovs 9.maijā Uzvaras parkā krievu valodā sacīja uzrunu krieviski, paužot, ka nevienā citā pasaules pilsētā 9.maijs netiek svinēts tā, kā tas tiek darīts Rīgā.

Ušakovs uzsvēra, ka Rīgā ik gadu šajā dienā pasākumus pie pieminekļa “Padomju armijas karavīriem – Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” apmeklē aptuveni ceturtdaļa pilsētas iedzīvotāju, kas, pēc mēra domām, ir pat vairāk nekā Krievijas galvaspilsētā Maskavā.

“Neesmu pārliecināts, ka pat Maskavā ceturtdaļa iedzīvotāju piedalās uzvaras svētkiem veltītajos pasākumos,” sacīja Rīgas mērs.

Ušakovs norādīja, ka “tiem simtiem tūkstošu rīdzinieku, kuri atzīmē uzvaras dienu 9.maijā, tie ir īsti tautas svētki”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tiko Krievijas ziņās vēstīja,ka Ušaks smuki apsmējis VVC par to 9.maija uzrunu okupantu mēlē un kā ņirgājoties ieteicis pārbaudīt RD kaķus uz valsts val.prasmi.Jautāju DP,SAB,NDP utt. CIK ILGI un kādos vēl apmēros mūsu politkretīni ļaus ņirgātiesc Putina zilisarkaniem okupantiem par valsti.Vai tiešām Ušaks Latvijā ir kas līdzīgs Kadirovam Čečenijas Krievijā?
  Tik tālu nu ir tādi prezidenti kā b.Bērziņš/Vējonis un Sraujum/Āboltiņa ļāvuši pazemot NEATKARĪGO !!!Latvijas valsti un MANI ,kā LATVIETI !!!

 2. Vai tad te ir vajadzīgi komentāri par to KAS ir Ušakovs ar visu savu 9.maiju !!Krievi atsakās runāt un saprast valsts va.NU bet lūdzu Straujuma,Ābolitņa,Dimants un Co /koloboranti/ uz vēdera lien to nobrāžot lai nevajadzētu okupantam mācīties to .. valodu,izveidosim tiem .. viņu valodas kanāliņu par latviešu naudiņu.Nu un kapēc lai Ušaks arī nerunātu mātes valodā? Straujuma un Co fiksi izdomās,ka arī valstī ,Saeimā utt.Jārunā okupantu val.lai tak tie nabagi ko arī sajēdz.Latvietis ir dzimtcilvēks un mēs viņu piespiedīsim pāriet atpakaļ uz okupantu val.!!Sibīrija un Gulags vēl svaigā atmiņā.

 3. Tas tikai pierāda, ka tie ir Latvijas okupantu svētki! Mans vectēvs 2.Pasaules karā tika mobilizēts sarkanajā armijā un arī karoja pret nacistiem. Bet mēs 9.maiju nesvinam, jo mums pēc 9.maija sākās okupācija un genocīds, un rusifikācija. Naturalizētais civilokupants Ušakovs labi parādīja savu agresora dabu – ja tādiem iedos varu, tad Latvijā viss notiks krieviski.

 4. Tad iznāk,ka Ušakovs uzrunāja tikai krievvalodīgos iedzīvotājus,bet ne visu Latvijas tautu?!?Tā,tad tie nav Latvijas īstie svētki…..,bet gan Krievijas?!? Par to liecina Ušakova uzrunas attieksme pret latviešiem……

  • kopš kura laika Atbildēt

   9.maijs ir Latvijas svētki?Uzrunāti tika Krievijas svētku svinētāji,kuri latviski nesaprot.Krievijas svētki tika svinēti kā nākas ar Krievijas karogiem,himnu,Georga lentītēm,kliedzieniem Rossija,Krievijas vēstnieku u.t.t.Vienīgi krimnaš bieži neizskanēja.Prasība šādos svētkos teikt uzrunu latviski ir muļķīga.Tie bija nevalstiskas organizācojas rīkots privāts pasākums.Ar atbrīvotājiem runāt latviski būtu nepieklājīgi.Ja valsts atļauj rīkot Latvijā svētkus par godu Latvijas kārtējai okupācijai,tad viss ir kārtībā.Ušakovs tādā pasākumā var runāt,kādā valodā grib.Kaut vai ķīniešu.

 5. … Usakova, 1/4 ‘Rigas tautas’ dala riko oficialus ‘tautas svetkus’ (pec OFICIALO PERSONU izpratnes – VAI LATVIJAS HIMNA TIKA ATSKANOTA ??????) ar RD oficialu atlauju, ar valsts karogiem, bet bez oficialas valodas pielietosanas OFICIALA UZRUNA, tatad sis sarikojums ir noticis:

  1. ka privats Kremla propogandets un varbuteji sponsorets sarikojums par kuru, BEZ TO PIEKRISANAS, LR lojaliem pilsoniem jamaksa par vajadzigo iekartojumu, kartibu un sakartotibas un tiribas atjaunosanu SVETKU VIETA —- KAS, starp citu IR, BET PASTAV VEL KA BIJUSAS CCCP OKUPACIJAS VARAS UZURPETA – PASU LATVIESU LOJALO PILSONU VALSTS UZVARAS PAR KOMUNISTIEM – ATCERES PEMINEKLA VIETA UN LR VALSTS SVETKIEM DOMATS BIJUSAIS UZVARAS LAUKUMS …

  2. KA DOMATA pieminas vai atceres diena krievvalodigo kritusajiem kareivjiem, bet IZLIETOTA ka ATGRIEZUSAS OKUPACIJAS VARAS uzvaras svetki par nacismu ..

  3. s par Nacismu ( kuras ka citas OKUPACIJAS VARA lidzigi pasakumi GENOCIDA UN PRETLIKUMIGAS DARBIBAS DEL, cietusaja un atjunota valsti, butu NE TIKAI APVAINOJUMS TAS UPURIEM, BET ARI PRETLIKUMIGS – VISADA ZINA !!!!

  3. KA AR LR, VALSTS OFICIALAS PERSONAS – RD PRIEKSSEZA/ MERA, ( un ka PRETVALSTISKAS PARTIJAS SX PARTIJAS VADITAJA PALIDZIBU: izmekleta un latviesu izskausta pamattauta naida izraisosa un izaicinosa RICIBA )

  4. KA PEC VALSTS OFICIALO ATCERU DIENU UN SVETKU PROGRAMMAS UN NOTEIKUMIEM, PRETLIKUMIGA IZRICIBA UN TAMDEL NEPIENEMAMI PRETVALSTISKA …

  5. TAMDEL, KA TADA, TA IR TISS IZAIMS NACIONALAS UN AUTONOMAS VALSTS INSTITUCIJAM, TAS SABIEDRIBAS KARTIBAS APDRAUDOSA UN NOTIESAJAMA AKCIJA …. , KAS NEATBILST NE VALSTS POLITIKAI NE VALSTS OFICIALO UN TO VADOSO UN ATBILDIGO PERSONU PIENAKUMIEM !

  5. TAS ATKARTOTA IZPILDE VAIRS NAV PIENEMAMA Latvijas Republikas pilsoniem …!

  6. TATAD, VALSTS VALODAS NELIKUMIGA NEPIELIETOSANA, NO OFICIALAS PERSONAS OFICIALA UZRUNA , OFICIALA SARIKOJUMA MERKU UN PROCESA IZPILDE, ‘SVETKU’ SARIKOJUMA IZLIETOTA SVESA UN NAIDIGA PROPAGANDA, KA ARI NOTIKUMA VARBUTEJA SPONSORESANA/ FINANSESANA NO VEL NEZINAMIEM AVOTIEM, VISS LIEK LATVIJAS REPUBLIKAS TIESU UN KARTIBAS INSTITUCIJAM PARBAUDIT UN PEC VAJADZIBAS SODIT ATBILDIGOS PEC LIKUMA, SATVERSMES UN CITU DROSIBU INSTITUCIJU SPRIEDUMA UN SATVERSMES TIESAS LEMUMA … !!!

  … JO PIERADIJUMU PAR SI UZVEDUMA SPONSORESANU NO KREMLA LATVIJAS REPUBLIKAS NIDEJIEM VAR VIEGLI RAST NO PEKSNI PIEAUGOSA FINANSIALA ATBALSTA UN IEVESTS IZSTRADATA UN IDEOLOGISKI BAZETA METOZU KLASTA KA ARI PROPAGANDAS IEDARBOSANAS PEC 2000, SEVISKI PEC PIRMAS MAIDENAS/KRASOTAS REVOLUCIJAS UKRAINAUN CITUR – NO PARSIMT APMEKLETAJIEM LIDZ SODIENS BURZAI … !!!

 6. Nilsuķis izrādīja klaju necieņu pret valsti, kurā viņš vēl arvien uzturas. Manuprāt, tas glumeklis ir sodāms.

 7. Viss, ko dara Ušakovs ir tiesīgi! Par Krievijas lielo naudu viss būs tiesīgs.

 8. kremļa pārstāvim pienākas, tā arī runāja,

Draugiem Facebook Twitter Google+