×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

VVC soda dzelzceļu par uzrakstiem angļu un krievu valodā (1)

Ekrānšāviņš no "jelgavasvestnesis.lv"Ekrānšāviņš no "jelgavasvestnesis.lv"

Valsts valodas centrs (VVC) saucis pie administratīvās atbildības VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) amatpersonas par to, ka Jelgavas un citās dzelzceļa stacijās uz informācijas tablo sabiedrības informēšanai paredzētā informācija līdztekus valsts valodai sniegta angļu un krievu valodā.

Kā aģentūru LETA informēja VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna, Valsts valodas likumā teikts, ka valsts un pašvaldību iestāžu, tiesu un tiesu sistēmai piederīgo iestāžu, valsts un pašvaldību uzņēmumu, kā arī uzņēmējsabiedrību, kurās lielākā kapitāla daļa pieder valstij vai pašvaldībai, sabiedrības informēšanai paredzētā informācija sniedzama tikai valsts valodā.

Pāvulēna atzīmē, ka likumā izņēmuma gadījumi ir starptautiskais tūrisms un pasākumi, kā arī drošības apsvērumi.

Pēc Pāvulēnas paustā, sniegtā informācija uz dzelzceļa tablo ir vispārīga un ārvalstu tūristam nekādā veidā nepalīdz pārvietoties. Informācija, kas izvietota valsts valodā un līdztekus svešvalodās, ir “Vilciena Nr.”, “Vilciena virziens” un “Atiešana”, kas nav uz biļetes, līdz ar to tūristam nav noderīga. Turklāt tūrists nevar iepazīties ar visām pieturām, kurās pieturēs konkrētais vilciens, jo uz tablo ir tikai gala pietura.

Tāpat Pāvulēna norādīja, ka Jelgavas staciju nevar uzskatīt par tūrisma plūsmas galapunktu, jo tajā nepienāk starptautiskie vilcieni.

Vienlaikus centrs ir atļāvis sniegt tūristiem nepieciešamo informāciju svešvalodā Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā, kurā pienāk un atiet starptautiskie vilcieni uz Valgu, Maskavu, Minsku un citām vietām.

Soda apmēru LDz amatpersonām VVC patlaban nevar norādīt, jo process vēl nav noslēdzies.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar to ”svešvalodu” ir kā ir. No vienas puses skatoties, žēl man to tūristu, bet no otras puses: jābūt valstiskai pašcieņai attiecībā uz valsts valodu. Nedrīkst dēļ pāris Jūdas grašiem visu Latviju angliskot vai krieviskot! Kā nesen teica viens krievu tūrists: ”Jūs bez savas valodas neesat nekas! … Latvija līdz ar to pārtop par Krievijas guberņu (tā paliek neinteresanta)!”. Tas pats attiecas arī uz angļu valodu!

Draugiem Facebook Twitter Google+