×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

VVD cīņai ar maluzvejniekiem plāno iegādāties dronus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts vides dienests (VVD) cīņai ar maluzvejniekiem jūrā plāno iegādāties bezpilota lidaparātus jeb dronus, aģentūrai LETA pavēstīja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

Kopumā piecus bezpilota lidaparātus, kas paredzēti jūras zvejas kontroles pasākumu nodrošināšanai, VVD iegādāsies ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda atbalstu. To lietošanā apmācīs arī inspektorus. Šos lidaparātus VVD plāno izmantot cīņā ar maluzvejniekiem, veicot
valsts zvejas inspekcijas Baltijas jūrā un tās piekrastē. Vajadzības gadījumā droni palīdzēs fiksēt dažādus vides piesārņojuma avotus.

VVD paredz, ka droni inspektoriem palīdzēs identificēt nelegālos tīklu licējus, veicot zvejas inspekcijas Baltijas jūrā un tās piekrastē. Pārkāpēji tiks fiksēti foto un video formātā, kā arī ar ierīču palīdzību palielināsies iespēja noteikt to precīzu atrašanās vietu un veikt aizturēšanu.

Bezpilota lidaparāti tiks nodoti lietošanā reģionālajām vides pārvaldēm, kā arī Zvejas kontroles departamentam.

Par dronu iegādi VVD ir izsludinājis iepirkuma konkursu un gaida pretendentu pieteikumus līdz 13.oktobrim. Kopējā līgumcena plānota 27 000 eiro apmērā.

Pie prasībām minēts, ka lidaparātam jāspēj levitēt gaisā, ir jābūt iespējamam horizontālajam lidojumam ar mainīgu augstumu, kursu un ātrumu, kā arī lidojuma ilgumam jābūt ne mazākam par 20 minūtēm. Lidaparāta maksimālajam pacelšanās ātrumam jābūt ne mazākam par pieciem metriem sekundē, nolaišanās ātrumam – ne mazākam par trīs metriem sekundē. Noteiktas arī konkrētas prasības foto un video uzņemšanai.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.4
Alūksne +9.8
Daugavpils +9
Saldus +7
Liepāja +10.4
Jelgava +10
Ventspils +12.3
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+