×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. maijs, 2016
Drukāt

VVD ģenerāldirektore: Inspektori nestrādās labāk, ja viņiem palielinās atalgojumu (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Atalgojuma palielināšana Valsts vides dienesta (VVD) inspektoriem ir nepieciešama, tomēr tas negarantēs, ka darbs tiks izdarīts labāk, intervijā aģentūrai LETA atzina VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Atalgojuma palielināšana inspektoriem ir nepieciešama, lai mazinātu lielo kadru mainību, kas dienestā ir vidēji 25-30% gadā, kas nozīmē, ka trīs gadu laikā nomainās visi darbinieki. “Pieņemot cilvēkus darbā, mēs viņiem iedodam specifiskās zināšanas, bet viņi tiek pārvilināti uz labāk atalgotām vietām. Mums tas ir iztērēts laiks darbinieka sagatavošanā, kas nereti aizņem pusotru gadu un prasa iesaistīties arī citiem kadriem,” teica Koļegova.

Kritiskākā situācija izveidojusies Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē un centrālajā struktūrvienībā, kur ir vērojama ļoti liela kadru maiņa. Piemēram, Radiācijas drošības centrā gada laikā nomainījās 40% no visiem darbiniekiem. Parasti dominējot divi iemesli, kāpēc darbinieks nolēmis pamest VVD – viens no tiem ir saistīts ar darbavietas atrašanos, proti, jaunā darbavieta ir tuvāk mājām, bet otrs – ar atalgojumu.

Atsevišķi darbinieki gan tiekot īpaši atbalstīti un lutināti, mēģinot noturēt viņus VVD, jo šie darbinieki spēj strādāt gan ārpus darba laika, gan arī apmācīt jaunos darbiniekus.

Koļegova stāstīja, ka vidējā alga VVD ir atkarīga no pozīcijas. Piemēram, inspektori sāk ar aptuveni 554 eiro pirms nodokļu nomaksas. Ja tiek izturēts pārbaudes laiks, tad saņem starp 600 un 700 eiro. Ja viņam ir jau trešā kategorija, kas jau tiek uzskatīts par pieredzējušu inspektoru, tad atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir ap 750 eiro. Daļa vadītāju saņem aptuveni 1000 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Par tādu algu var dabūt pirmo kursu studentu, kurš strādātu paralēli studijām. Pieredzējis inspektors un 750 Euro bruto… Vai tiešām kāds ir tik naivs, ka cer par šo naudu noturēt cilvēkus un vēl saņemt labus pakalpojumus? Paceliet atalgojumu vismaz 2,5 reizes un tad arī varēs gan normālus cilvēkus atlasīt, gan prasīt un saņemt rezultātus.

 2. Pazīstu pāris VVD inspektorus, pabeiguši augstskolas biologi, vides zinātnieki u.c. līdzigi Valsts prezumētie nākotnes lietderīgo profesiju pārstāvji, kuriem nu gan būs gaiša nākotne darba tirgū, pēc augstskolas absolvēšanas neatrodot darbu augstskolas institūtos dodas darba tirgū un no knapā piedāvajuma atrod darbu VVD par 400 eur neto algu!!! 400 EURO NETO. Valsts amatpersonas ar specifiskām zināšanām un 4-5 gadiem studiju, Rimi pārdevēja cienīgs atalgojums, njā ja direktore domā ka viņus pārvilina labāk atalgoti darbi, tad viņa ir… mēs zinām kas viņa ir. Darbinieki paši bēg uz kādu darba vietu (veikalā, servisā, noliktavā), kur maksā tik lai vismaz Rīgā ir var nomaksāt.

 3. CILVĒKS LABĀK VAR ATRĀDĀT VIENĪGI TAD, JA VIŅAM IR PRASME UN SAPRATNE TO DARĪT!!! ALGA TE NAV NO SVARA!!!! SIRDSAPZIŅA GAN IR VAJADZĪGA!!! SAVU DARBU ZINOŠS CILVĒKS VIENKĀRŠI NEVAR STRĀDĀT SLIKTI!!! TAD VIŅŠ IR NELIETIS UN NELIEŠIEM NAV VIETAS LABI ATALGOTĀ DARBĀ!!!

  • Sirdsapziņa ir laba lieta ,bet atkarīga no audzināšas ,pētījumi rāda ka tikai 10% neņems kukuļus nekādā gadījumā ,tātad te ir arī ģenētika ,biju skolotājs ,kukuļus nekādus nedeva ,bet tāpat liku falšas atzīmes ,kāpēc? Daļai tāpēc ka sapratu ka viņi neko vairāk nespēj ,bet skolā ir ,citiem jo priekšniecība vērtēja kāda sekmība, vēl ja vairums būs nesekmīgi skolu vispār slēgs un paliksi bez darba ,bija mums skolā daži principiālie ,90% nsekmīgi ,itkā jau pareizi ,tiem 90% vidusskolā nebija ko meklēt vai citas programmas izvēlieties ,bet šos principālos necieta ne vadība ,ne kolēģi ,jo kolēģis jau ir arī klases audzinātājs un zināmā mērā atbildīgs par audzēkņu sekmību .Par algu pareizi ,ja maksā adekvāti un nieka kukuļa dēļ darbu vari zaudēt ,kukuli neņemsi.bet ja dod daudz ? Man reizēm izglītojamie it kā piedāvāja ,atbildēju 5ls ir nieks ,50ls arī 500ls it kā jau nabaga skolotājam mēneša alga ,bet tāpat nieks ,5000ls gada alga ,bet ja noķers un atlaidīs, ko tad?50000ls ,neviens nedos jo nav ko dot. Taču par 500t piekristu ,lai kā būtu ar to sirds apziņu ,tāpat arī ar tiem inspektoriem.

 4. Valsts vides dienesta darbinieki kukuļus ņēma un ņems, jo visas lietas ir runājamas. Tā kā alga šajā dienestā nav noteicošais. Inčukalna gudrona dīķi jau tiek pētīti, mērīti un rēķināti jau 20 gadus. Un cik valsts naudiņa un arī EIROPAS FONDU NAUDIŅAS TUR apmazgāts un vēl nav rezultāta, vēl gadi desmit darbiņš un kopējās izmaksas būs tuvu 800 miljoniem. Tā rullē tikai Latvijā……

 5. Tā ir sena, nekrietna un ciniska loģika: ja nemaksāsi lielu algu, zagšu, ja maksāsi lielāku algu, vienalga zagšu…
  Te nav cita ceļa: ja apzagusies valsts amatapersona, it sevišķi tā, kurais pašai jāķer zagļi un nodokļu nemaksātāji, likumam jābūt sevišķi bargam, jo VIDI, KNABI, POLICIJA, PROKURATŪRA, TIESA, kur “strādā” zagļi, kukuļu iespiedēji un izpiedēji, sagrauj ne tikai vērtības , bet arī valsti!
  Likumam jāparedz daudzus gadus cietumā vai pat mūža ieslodzījums attiecīgajām amatperosnām, kas apzagušās “ķerot zagļus”, jo vai nav redzams spilgti, ka cits nekas nelīdz?

 6. Tas jau attiecinaams uz dazhiem. Kam nav darba prieka un gandarijuma no atliidziibas ko sauc par algu. Domaaju lielaakai dalaji algas palielinaashana buutu papildus motivaacija!

 7. Kołegovai pašai Atbildēt

  To algu jāsamazina, tad redzēsim kā vińa strādās kā pienākas!

 8. “… tomēr tas negarantēs, ka darbs tiks izdarīts labāk”
  Varbūt, bet kas jēdzīgs viņiem īsti visp. jādara?

 9. Pareizi ! Lai vides inspektori strādātu labāk – tiem jāsamazina algas !!..Pareizi Koļegova !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+