×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

VVD pārbauda “Ventspils nafta termināls” saistību ar gaisa piesārņojumu pilsētā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde pašlaik veic SIA “Ventspils nafta termināls” (VNT) pārbaudi, lai pārliecinātos, vai uzņēmums ir veicis visas pārvaldes izvirzītās prasības naftas produktu smaku samazināšanai kuģu iekraušanas laikā, informēja VVD.

Tāpat tiek pārbaudīts, vai uzņēmums, strādājot paaugstinātas gaisa temperatūras un bezvēja apstākļos, ir laicīgi paredzējis meteoroloģisko situāciju un rēķinājies ar savas darbības sekām uz vidi. VVD ir tiesīgs reaģēt uz situāciju gadījumā, ja uzņēmums savus pienākumus smaku samazināšanā nepilda.

VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde ir fiksējusi paaugstinātu naftas produktu smakas koncentrāciju Ventspils pilsētā naktī uz 29.jūliju un 29.jūlija rītā. Tieši augstā gaisa temperatūra un bezvējš radīja augstas koncentrācijas naftas produktu smakas izplatīšanos Ventspilī jūlija nogalē.

VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde norāda, ka uzņēmumam bija jārēķinās ar šiem apstākļiem, iepriekš jāparedz sava darbība un tās iespējamā ietekme uz vidi. Tomēr uzņēmums tā rīkojās tikai pēc tam, kad bija saņēmis norādījumus no Ventspils reģionālās vides pārvaldes par naftas produktu kraušanas apjoma samazināšanu karstā laika un bezvēja dēļ.

Vides normatīvie akti nosaka, ka vides pārvaldību operators realizē pats saskaņā ar likumu un tam izsniegtajām atļaujām, uzsver VVD. Tas paredz operatoram atbildību pašam pieņemt lēmums par veicamo pasākumu uzsākšanu savas darbības ietekmes samazināšanai uz vidi. Īpaši, tas ir jādara situācijās, kad meteoroloģiskie apstākļi var sekmēt šīs darbības nelabvēlīgu ietekmi.

VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde apliecināja, ka ir izsniegusi uzņēmumam “Ventspils nafta termināls” atļauju piesārņojošās darbības veikšanai kontrolētā apjomā un tajā ir norādīts, kad un kā uzņēmumam ir jārīkojas, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Uzņēmums ar atļaujas nosacījumiem ir iepazinies.

VNT norāda, ka 29.jūlijā uzņēmums ir rīkojies, lai apturētu smaku izplatīšanos. “Kā jebkurš profesionāls uzņēmums, arī VNT veic savu uzņēmējdarbību atbildīgi. Tas attiecas uz visiem uzņēmējdarbības aspektiem, tostarp arī vides aizsardzību. VNT rīkojas atbilstoši izsniegtai vides atļaujai,” norādīja AS “Ventspils nafta” komunikācijas konsultante Elīna Dobulāne.

“Jautājums par ietekmi uz vidi būtu jāskata ne tikai saistībā ar VNT, bet plašākā kontekstā, vērtējot visu līdzīgu industriālo uzņēmumu darbības iespējamo ietekmi uz apkārtējo vidi. Taču VNT kā labs korporatīvais pilsonis un darba devējs ņem vērā jebkādas pamatotas bažas, kas izteiktas saistībā ar uzņēmuma darbību, un tāpēc mēs esam un būsim atvērti sadarbībai ar pašvaldības un valsts iestādēm,” piebilda Dobulāne.

VVD ir tiesīgs reaģēt uz situāciju gadījumā, ja uzņēmums savus pienākumus smaku samazināšanā nepilda, kā arī gadījumos, kad fiksē vai uzzina par tā piesārņojošo darbību izplatīšanos vidē pārmērīgā apjomā. Ventspils reģionālā vides pārvalde regulāri veic Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu darbības uzraudzību, īpaši laikā, kad meteoroloģiskie apstākļi var izraisīt jūtamu ietekmi uz vidi.

Pašlaik vienīgais pasākums naftas produktu smaku samazināšanai kuģu iekraušanas laikā ir naftas produktu kraušanas ātruma samazināšana nelabvēlīgu meteoroloģisko apstākļu gadījumā. To dara, regulējot iekraušanas tehnikas sūkņu darbību. Sūkņa izslēgšana un kraušana, paļaujoties uz naftas produkta pašteci, var būt nepietiekams ierobežojums. Kardinālai smaku novēršanai ir nepieciešamas naftas produktu tvaiku savākšanas un rekuperācijas iekārtas, skaidro VVD.

Kamēr uzņēmuma “Ventspils nafta termināls” šādas iekārtas nav uzstādītas, uzņēmumam ir rūpīgi jāizvērtē vēja virziens, ātrums, nokrišņu apjoms, gaisa temperatūra un citi meteoroloģiskie apstākļi, kādos notiek pārkraušanas darbi un jāpieņem lēmums par darbu veikšanas jaudām, akcentē VVD.

Lai gūtu pārliecību par uzņēmumam izvirzīto vides piesārņojošo darbību prasību izpildi, Ventspils reģionālā vides pārvalde veic notikušā apstākļu pārbaudi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+