×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

VVD piemēro 10 000 eiro sodu uzņēmumam “Tukuma ūdens” par Šlokenbekas Dzirnavu ezera piesārņošanu (1)

Foto - VVDFoto - VVD

Valsts vides dienests (VVD) izrakstījis 10 000 eiro rēķinu pašvaldības uzņēmumam “Tukuma ūdens” par Šlokenbekas Dzirnavu ezera piesārņošanu, vēsta LTV.

VVD informāciju par sodu iesniegs arī policijai, kas turpina kriminālprocesu, lai noskaidrotu, kurš vainojams jūlijā notikušajā vietēja mēroga ekoloģiskajā katastrofā.

Zaudējumu summu – 10 000 eiro – veido vairāki rēķini, tostarp par zivju resursiem un videi nodarīto kaitējumu, ko radījuši neattīrītie notekūdeņi, kā arī par to, ka “Tukuma ūdens” ezerā ieplūdināja notekūdeņus, kuros piesārņojuma koncentrācija pārsniedza atļautās normas. Tukuma pašvaldībai būs jāsedz arī administratīvās izmaksas par analīzēm.

“Attīrīšanas iekārtas nenormatīvi strādāja 11 dienas. Tas bija šoka moments arī vides speciālistiem, jo kaut ko tādu pieredzējām pirmo reizi. 11 dienās attīrīšanas iekārtas izdevās reanimēt. Šajās 11 dienās piesārņojums bija divas reizes lielāks, nekā atļaujā noteikts. Zivju resursi atjaunosies lēni, bet ar ūdens ķīmisko kvalitāti viss ir kārtībā,” skaidro VVD Ventspils reģiona vides pārvaldes vadītāja Inguna Pļaviņa.

Skābekļa daudzums Šlokenbekas ezerā atkal ir normas robežās, taču zivju barības bāze ir iznīcināta, un pašlaik neesot jēgas ielaist zivju mazuļus, jo tiem nebūs ēdamā. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtās pilnībā atjaunotas dūņas un nodrošināta mazāka slodze.

Kā norāda VVD, šis gadījums bija mācība “Tukuma ūdenim”, kurš līdz ekoloģiskajai katastrofai pieņēma visus ražošanas notekūdeņus. Līgumos ar novada uzņēmumiem bija noteikti tādi notekūdeņu piesārņojuma rādītāji un apjomi, kas pārslogoja attīrīšanas iekārtas.

Tukuma pašvaldībā apliecināja, ka līdz mēneša beigām “Tukuma ūdens” noslēgs jaunus līgumus.

Jau ziņots par masveida zivju slāpšanu Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, no kura izsmeltas četras tonnas beigtu zivju.10.jūlijā Tukuma pašvaldības dome izsludināja ārkārtas situāciju.

Augstais piesārņojuma līmenis ezerā saistīts ar to, ka Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā kāds ielaidis tik netīrus notekūdeņus, ka bioloģiskās attīrīšanas ietaišu mikroorganismi netika galā un nespēja atjaunoties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vainīgs ir “kāds”.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.2
Daugavpils +11.1
Saldus +12
Liepāja +15.0
Jelgava +11
Ventspils +14.2
Limbaži +8
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+