×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

VVD: Rīgas ostas apkārtnē pilnībā no smakām izvairīties nevarēs

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī Rīgas ostas apkārtnē ir panākts ievērojams uzlabojums attiecībā uz smaku ierobežošanu, pilnībā izvairīties no tām nebūs iespējams, šorīt telekompānijā LNT atzina Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova.

VVD vadītāja skaidroja, ka konkrētajā vietā nav īpaši labs pilsētas plānojums, jo mājas un termināļi ir sacelti pārāk tuvu viens otram, tāpēc pilnībā izvairīties no smakām nav iespējams.

VVD uzdevums ir nodrošināt, lai smakas nepārsniedz normatīvus un lai smako pēc iespējas retāk, piebilda Koļegova.

Martā VVD un Rīgas pašvaldības pārstāvji vienojās par ciešāku sadarbību dzīves kvalitātes uzlabošanai galvaspilsētā attiecībā uz gaisa piesārņojumu un smakām Rīgas brīvostai piegulošajās teritorijās. Lai iegūtu precīzāku informāciju par piesārņojuma avotu sadalījumu un efektīvāk plānotu rīcību gaisa piesārņojuma mazināšanai pilsētā, Rīgas brīvostas pārvalde plāno par saviem līdzekļiem iegādāties gaisa kvalitātes kontrolei nepieciešamās iekārtas, kuras tiks nodotas Valsts vides dienesta rīcībā pilnvērtīgai situācijas kontrolei gaisa kvalitātes jomā.

Jau ziņots, ka Rīgā Sarkandaugavas iedzīvotāji daudzu gadu garumā dažādiem dienestiem pauduši sūdzības par neciešamām smakām, kas nāk no termināļiem.

Pērn 21.septembrī VVD nolēma apturēt SIA “Man-Tess” piesārņojošo darbību Tvaika ielā 7a un Tvaika ielā 7k-1, Kundziņsalā, Rīgā, aizliedzot veikt jebkādas darbības ar naftas produktiem un ķīmiskām vielām. Šāds lēmums tika pieņemts, jo uzņēmums atkārtoti bija pārkāpis normatīvajos aktos noteiktās vides prasības un tam izvirzītos nosacījumus šādu darbību veikšanai.

Atsākt darbu VVD “Man-Tess” atļāva no 25.septembra, kad saņēma no kompānijas pasākumu plānu B kategorijas piesārņojošās darbības atļaujas nosacījumu ievērošanas nodrošināšanai un smaku emisiju kontrolei. Uzņēmumam būs jāīsteno virkne pasākumu, kas tajā iekļauti. “Man-Tess” darbība notiks stingrā saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto un atbilstoši izsniegtajām atļaujām. Uzņēmums regulāri informēs VVD par visiem terminālī veicamajiem tehnoloģiskajiem procesiem, lai gaisa piesārņojuma gadījumā varētu konstatēt, vai smakošanā vainojams “Man- Tess”, vai arī kāds cits ostā strādājošs uzņēmums.

Tāpat “Man-Tess” ir apņēmies benzola saturošo produktu pārkraušanu novirzīt no Tvaika ielas uz Kundziņsalu, uzņēmums sola īstenot gaisa kvalitātes uzlabošanai paredzēto pasākumu kompleksu un par to informēt sabiedrību. SIA “MAN-TESS” pērn septembrī saņēmusi arhitektūras un plānošanas uzdevumu naftas produktu cauruļvada rekonstrukcijai uz Kundziņsalu. Tas ļaus drīzumā sākt projektēšanas darbus, bet pēc projekta saskaņošanas jau varēs sākties būvdarbi, kas varētu tikt pabeigti līdz 2013. gada vasarai.

Pašlaik cauruļvada uz Kundziņsalu tīrīšana, kura tiek veikta ik reizi, mainot sūknējamo produktu, aizņem aptuveni divas dienas, taču pēc rekonstrukcijas šis process prasīs tikai 3 līdz 4 stundas. Šāds risinājums ļaus samazināt naftas produktu tvaiku saskarsmes laiku ar atmosfēru un līdz ar to būtiski ierobežos nepatīkamās smakas izplatīšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+