Latvijā
Rīga

VVD: Ugunsgrēks Lubānas ielā nav radījis vides piesārņojumu1


Rīgā, Lubānas ielā aizdegušās koka paletes. Dūmi redzami jau no tālienes, 26.07.2018.
Rīgā, Lubānas ielā aizdegušās koka paletes. Dūmi redzami jau no tālienes, 26.07.2018.
Foto – LETA

Pēc ugunsgrēka Rīgā, Lubānas ielā 84, kur vakar lielā platībā dega koka paletes, angāra ēka un vairākas automašīnas, vides piesārņojums nav konstatēts, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienestā (VVD).

Dienestā skaidroja, ka ugunsgrēks noticis uz betonētas virsmas, līdz ar ko, glābšanas darbu laikā potenciāli piesārņojošas vielas vidē nenonāca.

Ugunsgrēks pilnībā tika likvidēts piektdienas pusdienlaikā. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta 11 ugunsdzēsēji, kuri tika nodoti mediķiem. Desmit no viņiem pēc palīdzības saņemšanas varēja turpināt darbu, bet viens tika nogādāts slimnīcā tālākai apskatei.

Jau vēstīts, ka VUGD ceturtdien plkst.19.32 saņēma izsaukumu uz Lubānas ielu, kur bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg koka paletes lielā platībā.

Vēlāk uguns izplatījusies uz blakus esošo angāra ēku. Notikuma vietā tika konstatēta degšana ar atklātu liesmu, bija arī vairāki sprādzieni. VUGD informēja, ka angārā sprāga acetilēna un skābekļa baloni.

Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst.22.45. Kopējā degšanas platība bija 3000 kvadrātmetru – 2200 kvadrātmetru platībā dega koka paletes, 400 kvadrātmetru platībā – angāra ēka, bet vēl 400 kvadrātmetru platībā – vairākas automašīnas un to konteineri.

LA.lv