Mobilā versija
+4.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
22. maijs, 2016
Drukāt

VVD vēlas pašvaldībām nodot zvejas kontroles funkciju (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts vides dienests (VVD) vēlas, lai pašvaldības pārņemtu zvejas kontroles funkciju.

Zemes pārvaldības likumā ir noteikts, ka zemes īpašnieks nodrošina arī ūdeņu apsaimniekošanu, ņemot vērā, ka VVD ir tikai 30 inspektori, kas nevar nodrošināt adekvātu kontroli visos ūdens objektos, intervijā aģentūrai LETA skaidroja VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova. Pēc VVD domām, pašvaldībām, ja tās ir ūdens objektu saimnieces, būtu jārūpējas arī par zivju resursiem.

“Uzskatām, ka tā sistēmu varētu ļoti labi sakārtot, jo patlaban šajā jomā ir ļoti daudz spēlētāju, bet efektivitāte un savstarpējā sadarbība nav apmierinoša,” atzina Koļegova. Pašvaldību viedoklis gan šajā jautājumā ir atšķirīgs – ir tādas, kas ir gatavas pārņemt zvejas kontroli, un ir arī tādas, kas pret to iebilst.

Gadījumā, ja funkcija tiktu nodota pašvaldībām, VVD sniegtu metodisko palīdzību – sniedzot padomus un pārskatot lēmumus, ja ir kādas sūdzības no makšķerniekiem un zvejniekiem.

Tomēr šī ideja pagaidām nav guvusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu un ir atlikta uz nākotni. Nav arī atbalstīta VVD ideja par atsevišķu funkciju pārdali Dabas aizsardzības pārvaldei, ko ministrija argumentējusi, ka tam neesot redzamu ieguvumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāda vella pēc, tāds VVD vispār ir vajadzīgs. Vesels bars liekēžu un tikai 30 darba darītāji.

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (65)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+