×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Nodokļa sloga dēļ nespēj uzturēt mājokli. Kāpēc mainās īpašuma nodoklis? (46)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai jautāja “LA” žurnālisti Ivars Bušmanis un Zigfrīds Dzedulis.

 

“LA” lasītāji pastāvīgi pauž neizpratni par to, kā var būt tā, ka nekustamā īpašuma nodokļa likmes iesaldētas, bet ik gadu viņu maksāto nodokļu summas mainās VZD rēķināto kadastrālo vērtību dēļ. Vai jūsu rokās ir šī mainīgā daļa, kas ietekmē maksātā nodokļa apmēru?

S. Zvidriņa: Tā gan ir ne tikai mūsu, bet arī vietējo pašvaldību rokās. Nekustamo īpašumu kadastrālo vērtību aprēķinos ņem vērā vairākus faktorus. Tie atkarīgi no nekustamo īpašumu lietošanas mērķa, ko nosaka vietējā pašvaldībā. Mainoties tam vai, piemēram, ēku raksturojošajiem lielumiem, to īpašniekiem kaut ko piebūvējot, pārbūvējot vai nojaucot, mainās arī šo īpašumu kadastrālās vērtības. Zemei tās mainās, tiklīdz mērnieks uzmērījis ar instrumentiem īpašumu, kuram agrāk robežas bijušas tikai ierādītas. Kadastrālo vērtību aprēķins, protams, atkarīgs arī no VZD veiktās nekustamo īpašumu masveida vērtēšanas, ko pielīdzinām tirgus vērtībām.

Pagājušajā gadā Ministru kabinetā tika nolemts pārskatīt kadastrālās vērtības tiem nekustamiem īpašumiem, kuriem piešķirts kultūrvēsturiskā pieminekļa statuss. Līdz šā gada sākumam ēkām šis statuss samazināja kadastrālo vērtību par 35 vai 45% atkarībā no tā, vai valsts vai vietējas nozīmes piemineklis. Bet no šā gada to vairs piemēro tikai sliktā tehniskā stāvoklī esošām ēkām. Ja nolietojums mazāks par 30%, tas nozīmē, ka ēka ir atjaunota un savesta kārtībā. Tātad tās vērtība pieaugusi.

 

Cik pavisam ir šādu īpašumu?

Pavisam 847. Arī zemei no šā gada kadastrālo vērtību samazinājums vairs neskar ap 14 000 zemes gabalu jeb 1,4% no zemes īpašumu kopskaita. Lielākoties tā ir zeme Rīgā, Jūrmalā un Daugavpilī, kur par atrašanos kultūrvēsturiskajā zonā zemei līdz šim vērtību samazināja par 20%.

Pagājušajā gadā valdība un Saeima nolēma, ka šogad kadastrālo vērtību bāze nemainās. Bet ar izņēmumiem, kurus tikko minēju. Noņemot apgrūtinājumu zemei kultūrvēsturiskā pieminekļa statusu, zemes īpašnieks ieraudzīja nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumā pavisam citu summu. Protams, ja vien vietējā pašvaldība viņam nebija piemērojusi kādu atvieglojumu.

Bet Kadastra likumā noteikts, ka no 2018. gada kadastrālajām vērtībām jābūt līdz 85% apmērā no nekustamo īpašumu tirgus vērtības.

 

Mūsu ārzemju tautieši, arī Latvijas iedzīvotāji jautā, kāpēc Latvijā ir ieviesta tāda kārtība, ka, piemēram, pagājušajā gadsimtā vai vēl agrāk celtajai dzīvojamai mājai kadastrālā vērtība, līdz ar to nodoklis pieaug, kaut arī pati ēka lēnām noveco. Ēka, jo vecāka, jo vērtīgāka… Kā to izskaidrojat?

Visam, kas tiek novērtēts naudas izteiksmē, tiek noteikta pagātnes, tagadnes un nākotnes vērtība. Par vienu eiro pirms trim gadiem varējām nopirkt kaut ko vairāk nekā par to pašu vienu eiro šodien. Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtība ir cieši saistīta ar tirgus darījumiem. Pirms pieciem gadiem par 40 000 eiro varējām nopirkt divstāvu dzīvojamo māju ar samērā lielu zemes gabalu Rīgas pievārtē. Šogad par šo summu nopirkt tādu vairs nevar. Varbūt var iegādāties vienstāva ēku un ar mazāku zemes gabalu. Tas nozīmē, ka tirgus darījumi, kuri rāda nekustamā īpašuma pašreizējo vērtību, ietekmē arī kadastrālo novērtējumu.

Ka māja uzcelta pagājušajā gadsimtā vai vēl agrāk, tam nav tik lielas nozīmes. Tās tirgus vērtību nosaka atrašanās vieta, infrastruktūra, tostarp tirdzniecības centri, ērta satik­sme, cits labiekārtojums. Sevišķi tas skar Rīgu, citus ekonomiski attīstītos centrus, kur ir lielāks darbaspēka pieprasījums, darba ņēmējiem ir vairāk iespēju nopelnīt un kur līdz ar to aug pieprasījums pēc mājokļiem. Tur vienmēr nekustamo īpašumu tirgus vērtība pieaugs. Tā nav tikai Latvijā, tā ir arī citās pasaules valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Valdis Freimantals Atbildēt

  Tas jautajums nav Latvijaa jaaapspriez uz ielas, bet siltaas latvieshu B I E D R I B A A S!

 2. Valdis Freimantals Atbildēt

  Tas tak ir latvieshu Biedriibu jautaajums, draugi!

  Tas jaaapspriez latvieshu biedriibaas ne jau minstrijaas!

  Latvieshiem tam noluukam ir latvieshu biedriibas!

  Bet atjaunoto Rigas Latvieshu Biedribu B R U T A L I iznicinaja 1993. gada 18. februara naktii!

  Lasiet manu rakstu internetaa:”Msties, celies, strada”!

  Banditi valsts paarvaldes aparaataa ir jaasoda atbilstoshi Latvijas un ES likumiem!

  Korumpeetie varas notureeshanas bruninieki vicina savus zobenus uz visaam puseem!

  Vinju uzdevums – N O T U R E T I E S pie varas!

  Musu uzdevums – korumpetos nelieshus atmaskot!

  Navalnijs to dara Krievijaa – Ditta Rietuma to dara Latvijaa! WWWLabie.lv – tur viss uzrakstiits latviski.

 3. Tik nekompetentu VZD vadītāju ir jāprot atrast – ik katrā viņas teiktajā vārdā izskan nekompetence par tēmu, kuru viņa nepārzina.

 4. Viss tiek darīts lai latviešus atbrīvotu no šī nodokļa maksāšanas. Nebūs īpašumu nebūs nodokļu. Nav ko raudāt viss iet uz labu!

 5. Vai tiešām cenzūra arī Zigfrīda Dzeduļa Latvijas avīzei ir tik politcejiska. To nezināju, turpmāk zināšu,ka arī tur strādā bandīti.

 6. Tā sieviete ir baisa! Visur, kur viņa strādājusi, darījusi baisas lietas. Iznīcinājusi cilvēkus! Arī tagad, aizrotēja viscienījamāko dienesta cilvēku. Interesanti, kas šo ar TP saistīto sievieti vienmēr ieliek dažādos amatos, lai ar viņas rokām darītu netīrus darbus?

 7. Tā ir vistīrākā laupīšana. Iestādīšu skaistu puķi-pašvaldība uzreiz paziņos, ā, tu esi pielicis savu darbu un līdzekļus, tātad, maksā lielāku NĪN. Kāpēc PSRS laiko cilvēkiem neplēsa dzīviem nost ādu? Bija nelieli nodokļi, bet, par to, ka esi strādājis, krājis, cēlis vai pircis kādu kaktiņu, nebija jāmaksā. Tagad, jo čaklāks esi, jo maksā vairāk. Kungi, atcerieties, ka vēsture atkārtojas.

 8. Zvidriņa runā nepatiesību, jo VZD arī savas kļūdas bez maksas nelabo. Iesniedzu ziņojumu par neatbilstību, taču saņēmu atbildi, ja gribi labot – maksā. Tā arī neatbilstība palika nelabota, man viņa uz muguras nav jānes.

 9. Mana balss neskan Atbildēt

  Ir trīs iniciatīvas portālā ManaBalss, kas skar ap 300 000 ģimeņu vai tuvu vienam miljonam cilvēku, ja rēķina ģimenes sastāvu – “Par zemes piespiedu nomu” vai kadastrālās vērtības nelietībām, bet tauta neparakstās. BRĪNUMS, tauta guļ un sūkstās – cik valdība slikta, nereti sakot – cik valsts slikta (valsts nav vara). Vecākie ļaudis baidās parakstīties, ka varot izpaust savus datus. Nekā, INTERNETBANKA nodrošina drošību. Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:
  (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ
  (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI

  (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Piedāvājam grozīt “Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu”, lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.

 10. Kāpēc mainās īpašuma nodoklis? Atbildēt

  Tāpēc, ka VZD un VARAM atļaujas bezdomu darbību vai pat pilnīgu bezdarbību.

 11. Liberālekonomikas postošās sekas. Valsts vara ekonomiskās problēmas pašlaik noveļ uz savas tautas pleciem. Valsts vara manipulē ”likumiski” ar vājākajiem – parasto tautu. Tā ir valsts birokrātijas apzināti radīta modernā dzimtbūtniecība (verdzība) – ja nav naudas, tad jāķeras pie tautas ”slaukšanas” (legālas, likumiskas laupīšanas atņemot pēdējo – mājokli). Nekustamā īpašuma nodokli ir visvieglāk savākt … bet, tas kas pašlaik notiek, jau ir ārpus jebkādas saprašanas – nav samērīguma nodokļos.

 12. Atjaunojot valsti vajadzēja zemi atstāt valsts īpašumā,tad nebūtu pašreizējais haoss ar nodokļiem.Tagad nepārtraukti ceļot kadastrālo vērtību daudzi tiek iejūgti nepanesamos nodokļos,kas novedīs pie masveida īpašumu atsavināšanas tiesas ceļā.

 13. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 14. ir laiks ņemt savu valsti atpakaļ…Tramps ne velti atnāca..Holandē labējie nacionāļi ir vadībā ar 44% , arī Latvijā īsti kreisie varētu uzvarēt- nobriedis moments taisnīgiem nodokliem un nacionalizācijai..

 15. Bijušais tautfrontietis Atbildēt

  Lūk kādus mēslus ir savārījusi partija Saskaņa – Rīgā, kā arī dižā koalīcija – ZZS, Vienotība un TB visā Latvijā, padarot jau tā nabadzīgo tautu vēl nabagāku. Pēdējais laiks -veidot Tautas fronti-2 un iziet ielās!!!!

 16. jau velti zvidriņa tai amatā nonāca….

 17. Tā ir arī citās pasaules valstīs? Citās pasaules valstīs ir arī citas algas,pensijas,nodokļi pēc maksātspējas principa,ar nodokļiem neapliekamais ienākuma minimums vismaz iztikas minimuma līmenī,samazināta un pat 0% PVN likme pārtikai,medikamentiem,grāmatām,obligātā veselības apdrošināšana ar neatkarīgām slimokasēm,bezmaksas augstākā izglītība utt.

 18. Manai ģimenei piederošai 1901.(!!!) gadā celtai ēkai un zemei pēdējo divu gadu laikā nodoklis ir palielinājies par 96% ! Pagājušajā gadā ,pateicoties Ušakova un RD gājieniem interpretējot NĪN likumu un sasaistot to ar deklarēšanos nodoklis pieauga dzīvojamajai mājai. Savukārt šogad -par 20% pieauga zemes vērtība ,jo redz ēka atrodas vēsturiskajā centrā! Nez ko vēl nākamgad izdomās!!! Tā vien liekas ,ka atgriežas pēckara laiki ,kad komūnisti centās atņemt visiem cilvēkiem visus proivātīpašumsu ,lai tik sadzītu kolhozos! Vai tiešām mēs esam tik vāji ,ka nespējam iziet ielās un pretoties šīs valdības un likumdevēju izvērstajam genocīdam pret savu tautu!!!!!

 19. Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni..

 20. Kamēr visās ministrijās, iestādēs,valsts A /S kultivēs un pavairos nevajadzīgas tārpu kolonijas, kas pārtiek no nodokļiem, nodevām u.c. maksājumiem ko noplēš iedzīvotājiem, nekas labāks nebūs, būs vēl sliktāk.Katru dienu dzird tikai melus, melus, melus…

 21. Vai tu jau parakstījies? Atbildēt

  (1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ JAU PARAKSTĪJUŠI 7’458
  (2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI
  JAU PARAKSTĪJUŠI 4’606
  (3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU

 22. Sevišķi ciniska bija Zvidriņas piezīme, ka tā nav tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Diez vai viņa zina, cik saņem Latvijas pensionārs?

 23. bet nodoklim jābūt samērotam ar cilvēku ienakumiem ja pati valsts maksā piemēram 200 eiro pensiju kā tad tāpati valsts var prasīt no cilvēka vairāk kā pati dod nu nav loģiski

  • Kas tur neloģisks ?Pensija 200eiro ,bet īpašumā zeme 0,5 milj.vērtībā un tas nekas ka no vectēva mantota.Ja citādi izmantot to zemi lai pelnītu nevar ,pārdod, pietiks visam atlikušam mūžam un vēl mazbērniem kas atliks.Tikai mazbērniem tūlīt nevajaga naudu atgrūst ,tie vai nu izpriecās iztērēs vai ieguldīs biznesā bankrotēs un vēl ieķīlās Tavu jauno mitekli un ar 200eiro pensiju pat pansionāts Tevi pretī neņems ,būs pa naktspatversmēm jādzīvojas.

   • kāpēc būtu jāpārdod mantojums? Vai tāpēc,ka zvidriņai&Co (kuras galvas aiz zvidriņas stāv???) interese izdzīvot ārā īpašniekus,lai sev iešņauktu nāsīs?Vienas tās kompānijas līgavas māte kādreiz izteicās -man interesē tikai zeme Rīga,Jūrmala un to apkārtnē…

 24. Dusmīgā
  Tu varētu kārtīgi izlasīt rakstu vispirms, nē?
  Tur ir skaidri pateikts, ka no 2017.gada tika likvidēts vērtības samazinājums par kultūrvēsturiskās teritorijas apgrūtinājumu, kas līdz šim samazināja vērtību par 20%! Apstiprināts tas bija ar 20105.gada MK noteikumiem.

  • Bet kur es varu uzzināt pamatojumu tādam lēmumam? Tas mani nav atbrīvoji no nepieciešamības pēc papildus izziņām un izmaksām, kas rodas tās iegūstot, lai nojauktu šķūni šai teritorijā!

  • Nebiju slinks, apstaigāju kaimiņus: blakus mājās nekādu izmaiņu salīdzinot ar2016..nebija, divās citās mājās – bija. Vai tā atcelšana notiek selektīvi? MK noteikumos gan tas nebija paredzēts

 25. Valsts vara mūs krāpj ar kadastrālo vērtību. Vara ar savu noziedzīgo nolaidību, noziedzīgo izturēšanos un savu bezatbildību nodokļu neiekašēšanas ziņā:
  (1) Tautu soda ar kadastrālo vērtību, ar ko mēs maksājam nodokli nodokļa galā, kas izriet no šīs vērtības, maskēti ceļ tās vērtību par 15 reizes. Nē, nē, mēs nodokļus neceļam, tikai kadastrālo vērtību pa kluso.
  (2) – Valsts vara mūs krāpj ar to, ka vienam īpašumam, kas ir zeme un uz tās uzbūvētā māja, uzliek divus nodokļus – zemei un būvēm atseviši,, rupji pārkāpj Civillikuma 847. un 968.pantu, jo šis vienības ir nedalāmas, viena bez otras nevar pastāvēt.
  (3) – zemes vērtību nosaka no mājas būves vērtības, ja vajag, procentu attiecībās, piemēram 1.5 %;
  (4) – Kadastrālā vērtība ir politisko mahināciju forma, kā apčakarēt tautu, kas jo sevišķi attiecas uz zemi zem daudzīvokļu mājā, ko lobē zemes īpašnieki, lai iedzīvotājiem tīrītu kabatas’;
  (5) Kadastrālo vērtību jānosaka no ienākumiem no zemes trīs gadu perioda, bet apbūvētai zemei, kura neko neražo, vērtība nepieaug, izņemot valsts atbalstītu krāpšanu atļaujot un nekontrolējo šīs zemes pirmpirkuma tiesības, ļaujot krāpties ar zemes pārdošanu pa daļām bez pirmpirkuma vai dāvināšanu;
  (6) Valsts atbalsta un nekontrolē pirmpirkuma tiesību ievērošanu ar zemesgrāmatu ierakstiem – nav ievērots pirmpirkuma noteikums, zemi nevar reģistrēt un atzīt pirkumu kā likumīgu;
  JAUTĀJUMS VZD – kā var pirkt un pārdot zemei pa daļā ar dažu dienu starpību, kad pērkamais zemes gabals ir jāiemēra, kas Rīgā maksā tūkstošos. Rīgas dome piespiedu bezmaksas privatizācijai kādus 1000 kv m zemi pieprasa samaksāt katram dzīvoklim ap 70 EUR vai kopā ap 2500, bet pārpircēji pērk un pādod bez mērīšanas.

 26. Ilmārs 5 līmeņa profesionāls maģistrs mērniecībā un zemes ierīcibā Atbildēt

  Atgādinu,ka zeme un būve =IR PRECE un valsts nedrīgst iejaukties brīvā tirgus ekonomikā -IZLASIET līgumu ar PTO. Krievija lai neizslēgtu no PTO 150 000 vērtētājus un inventarizatorus atbrīvoja .VZD vadītāja sarunāja daudz muļķību ,ja īpašnieks savu ipašumu atjauno ,tad pēc PSRS principa SODA ar lielāku vērtību t.i. nodokli .nevelti mani kolēģi 60 gados LLA Ģeodēzijas kat.šo nodokli sauca par “PRIVĀTĪPAŠUMA IZNĪCINĀSANAS NODOKLI” Nekur tālāk neesam tikuši,jo tupinam izmantot LLU profesores V.Paršovas disertācijas ieteikumus par vētēšanas turpināšanu kā PSRS laikā .Igauņi jau sen šos MURGUS izmeta mēslainē.Pilsētu zemēm to pašu likumu kā lauku zemēm ,jo DZIMTBŪŠANU atcēla CARS.

 27. Zvidriņas kundze klaji melo presei un sabiedrībai!!!! Manā nodokļa paziņojumā kadastra vērtība zemei salīdzinot ar 2016.g. pieaugusi par 11 30 eur. Tikko sazinājos ar pašvaldību, darbiniece atvēra manu lietu un secināja, ka šis pieaugums NAV atkarīgs no pašvaldības , bet šo kadastra pieaugumu veicis Zemes dienests. KĀPĒC VAJAG MELOT???

  • …tāpēc, ka zvidriņveidīgās citādi nemz neprot strādāt, bet tikai balstīties uz meliem. Citur pasaulē tā nav.

  • Solvita, nedari kaunu saviem godīgiem un taisnīgiem vecākiem.Ļoti labi pazinu tavu mammu,kā labu gudru kolēģi.Tik pat labi pazīstu tavu tēvu profesoru Pēteri Zvidriņu kā goda vīru.Bet par to,ka pašvaldības nosaka kadastrālās vērtības aprēķināšanas metodiku un zemju kadastrālo vērtību ir klaja melošana.
   Pats kopā ar doktoru Artūru Boruku un kādreizējā Zemes ierīcības institūta darbiniekiem esam izstrādājuši kadastrālās vērtēšanas metodiku gan lauku zemēm,bet principi ir vienādi.Tagad jūsu pielietotā metodika zemju kadastrālai vērtēšanai ir tā safalsificēta,gan valsts gan pilsētu dalīto īpašumu zemju privātīpašnieku lobija ( lielāko daļu šo privāto zemi zem daudzdzīvokļu mājām pārpirkuši tieši ar VZD saistīti negodīgi biznesmeņi ,kas iegūst supperaugstu(6%) PIESPIEDU nomu),ka tā ir tā noslepenota, lai nebūtu pieejama zemju nomniekiem ne īpašniekiem . Lūdzu publicē kadastrālas vērtēšanas metodiku kur ņemta vērā zemju izmantosanas ienesīgums,infrasruktūras attīstīsanas ,trokšņu un gaisa tīrības ietekmes izmaiņas,lai iedzīvotāji varētu pārbaudīt vērtēšanas objektivitāti un atbistību starptautiskām vērtesanas metodikām. Tas būtu tava Zvidriņu uzvārda cienīgi.

 28. Reizi par visām reizēm būtu jāsaprot, ka vērtība un nodoklis ir 2 dažādas lietas. Visi būtu tikai ieguvēji, ja īpašuma kadastrālais novērtējums atbilstu tā patiesajai tirgus vērtībai.
  Problēmas sakne jau ir tajā, ka izstrādājot arvien labākas un detalizētākas novērtēšanas metodes un iegūstot labāku un ticamāku vērtību, nodokļa likmes un to piemērošana nemainās līdzi laikam un cilvēkiem tiek uzgrūsts nesamērīgs nodokļu slogs!
  Sakārtojiet taču vienreiz nodokļa likmes! Kadastrā un citās valsts informāciju sistēmās ir tik daudz informācijas, ko savietojot, var ņemt vērā, lai automātiski piemērotu nodokļa atlaides vai celtu likmi, ja tas ir vienīgais īpašums, ja tur ir deklarētas tādas un tādas personas, ja tur ir attiecīgi ekstras, ja tur ir patvaļīga būvniecība, ja tas tiek izmantots neatbilstoši ekspluatācijā pieņemšanas aktā norādītajam lietošanas veidam, un tā tālāk.

 29. Domāju, ka šis būs pēdējais piliens, lai cilvēki izietu ielās! Kā ar šo Satversmes pirmo teikumu:
  “1918.gada 18.novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valstsgribu un tai neatņemamām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību ….”
  Vai pašreizējie varneši ar latviešu nāciju saprot tikai sevi ?

  • Visas tās satversmes, likumi un noteikumi latvijā ir tikai ķeksīša pēc, tikai kā formalitāte. Tie domāti lai rātnos muļķīšus, ko Civilizētās valstīs pazīst kā ‘likumpaklausīgos pilsoņus’, spiestu pie zemes un dīrātu no viņiem 15 ādas…

 30. Vajag pieminēt arī to, ka citās valstīs vienīgajam īpašumam nodokļa nav vispār. Nodoklis tiek piemerots tikai tur, kur notiek saimnieciskā darbība, vai pieder vairāki īpašumi.

 31. Ipasuma nesamerigais nodoklis ir genocids pret tautu, bet gan jau sii alkatiba reiz beigsies, un kampejiem par visu bus jasamaksaa.

 32. Uzliekot šadu kadastrālo vērtību ,ja īpašnieks vēlas pārdot par šo vērtību,tad valstij būtu jāatpēr par tādu kadastrālo vērtību kādu pati ir noteikusi ,Kāpēc tā nedara.Var jau sacelt cenas par kadastrālo vērtību bezgaligi augstas un atņemt ar likumu visus īpašumus.Super valsts! Jo vairāk tu kā cilvēks ieguldi lai īpašums būtu sakopts,jo vairāk tu maksā nodokļus !

  • Gribu redzēt tos, kuri ir gatavi savus īpašumus pārdot par kadastrālo vērtību … Šo vajadzētu ar likumu noteikt – ja apstrīd kadastrālo vērtību, tad jābūt gatavam par apstrīdēto kadasttālo vērtību arī pārdot.

 33. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 34. !!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Nolāāāāādēēētie aplaupītāji !!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+