“Warriors” NBA finālsērijas otrajā mačā sagrauj “Cavaliers” vienību 0

Pie graujošas uzvaras Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra finālsērijas otrajā mačā svētdien tika pašreizējie čempioni Goldensteitas “Warriors”, kas savā laukumā ar 110:77 (19:21, 33:23, 30:18, 28:15) pārspēja Klīvlendas “Caveliers”.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām “Warriors” izvirzījušies vadībā ar 2-0.

Vēl spēles pirmajā puslaikā starp abām komandām izvērtās līdzvērtīgs duelis, un lielajā pārtraukumā “Warriors” devās ar astoņu punktu handikapu (52:44).

Pirmajā puslaikā “Cavaliers” grozā 18 punktus sabēra Dreimonds Grīns, bet otrajā puslaikā sekmīgi spēlēja arī citi “Warriors” līderi, kas mājiniekiem ļāva šajā finālsērijā izcīnīt jau otro panākumu.

Grīns šo maču noslēdza ar 28 punktiem, kamēr iepriekšējo divu sezonu vērtīgākais basketbolists Stīvens Karijs un Klejs Tompsons pievienoja attiecīgi 18 un 17 punktus.

Savukārt “Cavaliers” labā 19 punktus sameta Lebrons Džeimss, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles un astoņas atlēkušās bumbas. Tikmēr 12 punktus pievienoja Ričards Džefersons.

“Nav viegli panākt, lai šī komanda gūst tikai 77 punktus. Tomēr mēs to panācām,” pēc spēles sacīja Grīns. “Tagad mūs sagaida grūti mači Klīvlendā. Mums būs jāspēlē ar lielāku koncentrēšanos, lai tajos uzvarētu.”

Smadzeņu satricinājumā šajā spēlē iedzīvojās viens no Klīvlendas komandas vadošajiem basketbolistiem Kevins Lavs.

Līdz šim tikai trim komandām NBA finālsērijā izdevies atspēlēties no rezultāta 0-2 un kļūt par čempioniem. 1969.gadā to paveica Bostonas “Celtics”, bet 1977.gadā – Portlendas “Trail Blazers”. Visbeidzot 2006.gadā tas izdevās arī Maiami “Heat”.

Finālsērijas nākamie divi mači trešdien un piektdien notiks Klīvlendā.

Pēdējais ievērības cienīgais tituls kādai no Klīvlendas sporta komandām bija 1964.gadā, kad “Browns” izcīnīja Nacionālās futbola līgas (NFL) čempiones godu.

“Warriors” šosezon regulārajā čempionātā laboja līgas rekordu, izcīnot 73 uzvaras 82 mačos.

Pērn finālsērijā “Warriors” apspēlēja “Cavaliers” sešās spēlēs un Goldensteitas vienība ieguva savu pirmo čempiones titulu četrdesmit gadu laikā.