AFP/LETA

“Warriors” uzvaras attālumā no NBA čempionu titula 0

Goldensteitas “Warriors” komanda svētdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionu titula izcīnīšanas. Finālsērijas piektajā spēlē “Warriors” savā laukumā ar 104:91 (22:22, 29:28, 22:17, 31:24) pieveica Klīvlendas “Cavaliers”, sērijā līdz četriem panākumiem izvirzoties vadībā ar 3-2.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8

Mača pirmo spēles pusi abas komandas aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, bet, tuvojoties dueļa izskaņai, “Warriors” pamazām pārņēma iniciatīvu. Vēl nedaudz vairāk kā astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām “Cavaliers” līderis Lebrons Džeimss ar precīzu divpunktu metienu panāca izlīdzinājumu 77:77, bet nākamajos uzbrukumos Goldensteitas klubam izdevās izvirzīties vadībā ar 85:80.

Klīvlendas klubam radušos deficītu neizdevās atspēlēt, turklāt pēdējās minūtēs “Warriors” basketbolisti uzbrukumā uzņēma apgriezienus, bet regulārās sezonas vērtīgākā spēlētāja Stīvena Karija precīzais tālmetiens nepilnas trīs minūtes līdz beigām ļāva mājiniekiem sasniegt jau +10 (96:86). Turpinājumā “Cavaliers” tā arī nespēja rast pretargumentus, lai no jauna iesaistītos cīņā.

Uzvarētāju sastāvā 37 punktus iemeta Karijs, 17 no tiem gūstot pēdējā ceturtdaļā, bet 16 pievienoja Dreimonds Grīns. Savukārt “Cavaliers” sastāvā kārtējo individuāli lielisko maču aizvadīja Džeimss, kuram 40 punkti, 14 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. 19 punkti un desmit atlēkušās bumbas arī Tristenam Tompsonam.

Pateicoties uzvarai, “Warriors” atlicis izcīnīt vienu uzvaru, lai pirmo reizi kopš 1975.gada izcīnītu NBA čempionu titulu. Sērijas nākamais mačs otrdien notiks Klīvlendā.

“Ceru, ka otrdien virs galvas varēsim celt trofeju. Tas ir viss, ko vēlos paveikt,” pēc mača sacīja Karijs.

Kā zināms, “Warriors” komanda līgas finālu sasniegusi pirmoreiz kopš 1975.gada.

Savukārt Klīvlendas kluba līderim Džeimsam šis ir jau piektais fināls pēc kārtas, tomēr iepriekšējās četras reizes viņš to sasniedza ar Maiami “Heat” vienību.

Pēdējais ievērības cienīgais tituls kādai no Klīvlendas sporta komandām bija 1964.gadā, kad “Browns” izcīnīja Nacionālās futbola līgas (NFL) čempiones godu.

“Cavaliers” komanda līdz šim iepriekšējo reizi NBA finālā piedalījusies 2007.gadā, kad piekāpās Sanantonio “Spurs”.