×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

“Waze”: Latvijā braukt ar auto gandrīz ideāli; Salvadorā to labāk nedarīt vispār

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvija ir otrā labākā valsts, kur būt automašīnas vadītājam, izpētot savu lietotāju atsauksmes, secinājusi lietotnes “Waze” komanda.

Braukšanas pieredze Latvijā novērtēta ar 7,3 ballēm. Pirmajā vietā ar vērtējumu 7,9 ierindota Nīderlande. Savukārt trešajā vietā ar vērtējumu 7,2 ir ASV.

Vissliktākā vieta, kur braukt ar automašīnu, pēc “Waze” aprēķiniem, ir Salvadora. Tā saņēmusi vērtējumu 2,1. Pirmspēdējā vietā ar vērtējumu 3 ievietota Gvatemala. Savukārt trešajā vietā no beigām ar vērtējumu 3,1 ir Venecuēla.

Starp desmit sliktākajām vietām, kur braukt ar automašīnu ir arī Kolumbija, Ekvadora, Rumānija, Indonēzija, Panama, Filipīnas un Kostarika.

Savukārt starp desmit labākajām braukšanai piemērotajām valstīm atrodama arī Zviedrija, Čehija, Beļģija, Francija, Itālija, Ungārija un Slovākija.

Izvērtējot savu 50 miljonu lietotāju pieredzi 32 valstīs, “Waze” radījis pirmo “Autovadītāja apmierinātības indeksu”, kurā apmierinātība ar satiksmi tiek vērtēta 10 ballu skalā.

“Autovadītāja apmierinātības indekss” ticis rēķināts, ņemot vērā satiksmes sastrēgumu biežumu un smaguma pakāpi, kā arī ceļu un infrastruktūras kvalitāti. Faktors indeksa noteikšanai bijis arī braucēja drošība, balstoties informācijā par satiksmes negadījumiem, riskiem uz ceļa un laikapstākļiem.

Indeksu ietekmējusi arī degvielas uzpildes staciju un stāvvietu pieejamība. Vērā ņemti arī sociālekonomiskie faktori – automašīnu pieejamība un degvielas cenas. Nozīmīga indeksa aprēķināšanā bijusi arī apmierinātība “Waze” lietotāju starpā konkrētajā valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+