×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2014
Drukāt

WHO: no Ebolas vīrusa jau miruši vairāk nekā 4000 cilvēku (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ebolas vīrusa upuru skaits ir pārsniedzis 4000, paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) paspārnē esošā Pasaules Veselības organizācija (WHO).

WHO informēja, ka līdz 8.oktobrim ir miruši 4033 cilvēki no 8399 reģistrētajiem saslimšanas gadījumiem ar Ebolas vīrusu septiņās valstīs.

Vienlaikus ANO paziņoja, ka straujais upuru skaita kāpums reģistrēts laikā, kad palīdzības finansējums cīņai pret slimības uzliesmojumu ir tālu no nepieciešamā viena miljarda ASV dolāru (800 miljoniem eiro).

Lielākā daļa upuru ir reģistrēti Rietumāfrikā, tomēr bažas par visu laiku plašāko Ebolas vīrus epidēmiju ir izplatījušās visā pasaulē.

Kanādas valdība 10.oktobrī ieteica saviem pilsoņiem doties prom no Rietumāfrikas valstīm, kuras vissmagāk skārusi infekcija, bet uz savām robežām ieviesa pastiprinātas pārbaudes iebraucējiem, kas varētu būt pakļauti inficēšanās riskiem. Tādas pārbaudes pastiprinātas arī ASV un Lielbritānijas lielākajās lidostās.

ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs paziņoja, ka līdz janvārim inficēšanās ar Ebolas vīrusu gadījumu skaits varētu sasniegt 1,4 miljonus, ja netiks veikti stingri pasākumi slimības izplatības ierobežošanai.

Daudzās valstīs, piemēram, Austrālijā, Spānijā, Brazīlijā un Zimbabvē, ir izolēti slimnīcās vai savās mājās cilvēki, kam varētu būt bijusi saskare ar Ebolas slimniekiem.

Īpaši lielas bažas valda Spānijā, kur 44 gadus veca medmāsa Tereza Romero inficējās ar vīrusu – pirmais inficēšanās gadījums ārpus Āfrikas -, kad kopa divus misionārus, kas nomira pēc tam, kad inficējās Āfrikā un tika atvesti uz Spāniju. Viņas veselības stāvoklis tiek vērtēts kā “stabils, bet nopietns”.

ANO ģenerālsekretāra vietnieks Jans Eliasons piektdien, 10.oktobrī, teica, ka tikai ceturtā daļa no nepieciešamā miljarda dolāru ir saņemta. Viņš aicināja ārstus, medmāsas un citus veselības aprūpes darbiniekus iesaistīties palīdzības sniegšanā.

Arī ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns 9.oktobrī sacīja, ka resursi cīņai pret Ebolas vīrusa izplatību ir jāpalielina 20 reižu.

Libērijā, kur līdz piektdienai reģistrēti 2316 Ebolas vīrusa slimnieku nāves gadījumi, valdība ir aizliegusi žurnālistiem atrasties slimnīcās, lai pasargātu pacientu privātumu.

Parīzes piepilsētā ceturtdien uz īsu laiku tika evakuēta kāda sabiedriskā ēka pēc tam, kad vīrietis no Āfrikas jutās slikti. Iepriekš skolēnu grupas no Gvinejas ierašanās izraisīja paniku kādā skolā Francijā. Abos gadījumos aizdomas par Ebolas vīrusu neapstiprinājās.

Maķedonija ievietoja karantīnā cilvēkus, kas bija kontaktējušies ar Lielbritānijas pilsoni, kas ceturtdien mira ar Ebolas vīrusam līdzīgiem simptomiem.

Brazīlijā piektdien karantīnā tika ievietots vīrietis no Gvinejas, tomēr vēlāk tika uzsvērts, ka tas ir piesardzības pasākums un vīrietim vairs nav drudža un citu simptomu.

Ebolas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, galvas, muskuļu un krūšu sāpes, kam seko vemšana un caureja, kuras var būt asiņainas. Tālākie simptomi ir asiņu izdalīšanās no visām ķermeņa atverēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. plauj merkakus ka ar izskapti.

Draugiem Facebook Twitter Google+