×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

“WikiLeaks” partija paziņo par nodomu startēt Austrālijas vēlēšanās

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Interneta vietne “WikiLeaks” sestdien paziņoja, ka gatavojas Austrālijas parlamenta vēlēšanās izvirzīt savus kandidātus vismaz trīs štatos.

Austrālijā dzimušais “WikiLeaks” dibinātājs Džūljens Asanžs jau pērn paziņoja, ka nolēmis kandidēt uz vietu Senātā un negatavojas atteikties no šīs ieceres, neskatoties uz to, ka šobrīd ir iesprostots Ekvadoras vēstniecībā Londonā.

Savukārt Asanža ieceltais kampaņas štāba direktors advokāts Gregs Bārnss pavēstījis, ka “WikiLeaks” partija uz 14.septembrī gaidāmajām vēlēšanām izvirzīs savus kandidātus vismaz trīs štatos.

Bez paša Asanža, kurš uz parlamenta augšpalātu kandidēs no Viktorijas štata, “WikiLeaks” partija piedāvās vairākus citus “augstas kvalitātes kandidātus”, tostarp vēl vienu kandidātu Viktorijas štatā, sacīja Bārnss.

Tas ļaušot “WikiLeaks” partijai ieņemt Viktorijas štatam pienākošos vietu Senātā pat tad, ja Asanžs, kurš pieprasījis Ekvadoras politisko patvērumu, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš apsūdzēts par seksuāliem noziegumiem, pats nevarētu atgrieztie Austrālijā.

Lielbritānija, kas piekritusi “”WikiLeaks” dibinātāju izdot Stokholmai, atteikusies ļaut Asanžam pamest valsti, un tāpēc viņš šobrīd nevar iziet no Ekvadoras vēstniecības.

Bārnss pauda pārliecību, ka “WikiLeaks” partija noteikti iegūs vietu Senātā katrā no trim štatiem.

Taču jautājums par Asanža atgriešanos Austrālijā, ja viņš vēlēšanās uzvarēs, būšot valdības atbildība, piebilda advokāts.

“Tas būs starptautisks apkaunojums Viktorijas vēlētājiem, ja viņus senātā nepārstāvēs persona, par kuru tie būs balsojuši14.septembrī,” uzsvēra Bārnss.

Neskatoties uz pretrunīgajiem vērtējumiem, kurus izpelnījies “WikiLeaks” dibinātājs, Austrālijā viņš ir populārs. Asanžs paudis pārliecību, ka gadījumā, ja viņš iekļūs Austrālijas Senātā Lielbritānijai nāksies atteikties no vēlmes viņu izdot kādai valstij tiesāšanai, jo pretējā gadījumā izceltos “diplomātisks skandāls”.

Tomēr Bārnss noliedzis, ka vienīgais mērķis Asanža kandidēšanai ir vēlme izkļūt no Ekvadoras vēstniecības un atgriezties Austrālijā.

Kā “WikiLeaks” partijas biedri esot reģistrējušies jau vairāk nekā 500 cilvēki, kas pārstāv visu politisko spektru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+