×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

“Wikileaks” publicē tūkstošiem CIP dokumentu (7)

CIP. REUTERS/LETACIP. REUTERS/LETA

Tīmekļa medijs “Wikileaks” otrdien publicējis tūkstošiem dokumentu, kas esot iegūti no ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) Kiberizlūkošanas centra. Dokumenti liecina, ka CIP hakeri ielauzušies “iPhones” telefonos, operētājsistēmā “Microsoft Windows” un pat “Samsung” firmas televizoros, un ASV konsulāts Frankfurtē ir CIP hakeru bāze.
Kopumā publicēti gandrīz 9000 dokumentu.

CIP atteicies sniegt komentārus, un dokumentu autentiskums nav apstiprināts, bet “Wikileaks” arī agrāk ir publicējis slepenus valdības materiālus. Eksperti, kas sākuši caurskatīt dokumentus, paziņoja, ka tie izskatās īsti.

Drošības risinājumu uzņēmuma “Rendition Infosec” eksperts Džeiks Viljamss sacīja, ka šo dokumentu publicēšana noteikti ir satricinājusi CIP. “Mani nepārsteigtu, ka šai pašā mirklī, kad runājam, ir cilvēki, kas maina karjeru vai beidz karjeru,” piebilda Viljamss.

“Wikileaks” paziņojumā teikts, ka CIP nesen zaudējusi kontroli pār plašu CIP kiberuzbrukumu instrumentāriju un ar tiem saistītajiem dokumentiem. Dokumenti nokļuvuši pie bijušajiem ASV valdības hakeriem un līgumdarbiniekiem, un viens no viņiem daļu no dokumentiem nopludinājis “Wikileaks”.

Viljamss, kuram ir pieredze ar valdības hakeriem, sacīja, ka dokumentos esošās plašās atsauces uz drošību un bažas par to liecina, ka tie, visticamāk, ir autentiski. “Vienīgie cilvēki, kam ir šādas sarunas, ir cilvēki, kas iesaistīti valsts līmeņa kiberuzbrukumos,” uzskata eksperts.

“Publicēto lappušu skaits (..) jau aizēno kopējo lappušu skaitu, ko pirmajos trīs gados publiskoja [bijušais ASV specdienestu līdzstrādnieks] Edvards Snoudens,” norādīts “Wikileaks” paziņojumā.

Tajā teikts, ka publicētie dokumenti atmasko CIP kiberuzbrukumu spējas, tostarp, ielaušanos tādās ierīcēs kā “iPhones” un “Samsung” televizori, padarot tos par slepeniem mikrofoniem.
“Wikileaks”, atsaucoties uz dokumentiem, ziņoja, ka pagājušā gada beigās CIP kiberuzbrukumu vienībai bijuši vairāk nekā 5000 reģistrēto lietotāju, kas radījuši tūkstošiem kiberuzbrukumu sistēmu, vīrusu un citu šādu ieroču.

Dokumenti liecina, ka ASV Konsulāts Frankfurtē izmantots kā slepena bāze hakeriem Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. ASV valsts departamenta aizsegā šiem hakeriem izsniegtas diplomātiskās pases un ieteikts muitas darbiniekiem sacīt, ka viņi ir konsulāta tehniskie konsultanti.

Kad hakeri nokļuvuši Frankfurtē, viņi tālāk varējuši ceļot bez ierobežojumiem visā Šengena zonā, kur viņi uzbrukuši konkrētām darbavietām, inficējot tās datorus.
ASV konsulāts Frankfurtē atteicies komentēt “Wikileaks” ziņoto.

Dokumenti liecina, ka ap 2014.gadu CIP arī sācis pētīt, kā inficēt transporta līdzekļu kontroles sistēmas, iespējams, ar mērķi šādi veikt nekonstatējamas slepkavības, apgalvo “Wikileaks”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Iespējams ka tie “dokumenti” tīšām ir pasviesti tam superhakeram lai krievs būtu uz kāda laika aizņemts ar “smagu darbu”. Tik muļķi jau CIP nav lai visas olas turēt vienā grozā.

  2. Asandžs nīks Ekvadoras vēstniecībā, kamēr nosprāgs. Tas pats cietums vien ir, jo pat pa ne īpaši lielām vēstniecības telpām tas var vazāties kur grib. Lai ir par mācību citiem krievu draugiem!

  3. Lai dziivo Dzulians Assanzh un Wikileaks! CIP pilnigi atbilst sava laika pec-kara Grossdeutchlandes super spiega Gehlena domaam, ka ASV butibaa ideja ka amerikaniem “slepena” informacija nav iespejama. Gehlens tika ASV valdiibas pievaakts lai atjaunotu prezidenta Trumena likvideeto OSI. Tuliit saakaas konkurence starp CIP un armijas dibinato organizaciju Centralais Armijas Izlukoshanas Birojs. Beidzot armijas sancensis un ari citi dienesti tika likvideeti un palika CIP.

  4. Vikileaks dibinatajs Julian Assange,tapat ka Eduard Snowden ir kremla cekistu agenti.Snowden paspeja aizmukt pie kremla cekistu pundura,bet Vikileaks dibinatajs Assange sez Ekvadoras sutnieciba.Tikko vins atstas sutniecibu vinu arestes par izvarosanu ,un protams,par iejauksanos pec kremla paveles,USA velesanas.
    Vai atmaskoti spiegi kremla cekistu pundurim ir vajadzigi ?

  5. “Wikileaks”. – un pēdiņas kur ved ? Labs piesegs leduscirtņu ”draugiem”.

  6. pasaules terorists- n1 ASV- //

Draugiem Facebook Twitter Google+