Ekonomika
Bizness

“Wizz Air” bāzē Rīgā būs vēl viena lidmašīna; piedāvās trīs jaunus maršrutus 16

Publicitātes foto

Ungārijas zemo cenu aviokompānija “Wizz Air” 2015.gadā aprīlī paplašinās bāzi starptautiskajā lidostā “Rīga” ar vēl vienu lidmašīnu, trešdien žurnālistus informēja uzņēmuma komercdirektors Ģērģs Abrāns (György Abrán).

Viņš norādīja, ka tā būs jauna “Airbus A320” lidmašīna, ko kompānija vēl tikai iegādāsies.

Nākamgad aprīlī uzņēmums arī sāks piedāvāt trīs jaunus lidojumu galamērķus no Rīgas lidostas – 22.aprīlī uz Lībeku Vācijā un Stavangeru Norvēģijā, bet 24.jūlijā – uz Liverpūli Apvienotajā Karalistē. Tāpat “Wizz Air” no nākamā gada 22.aprīļa palielinās lidojumu skaitu uz Londonas Lūtonas lidostu Apvienotajā Karalistē (no septiņām līdz 11 reizēm nedēļā) un Donkasteru Šefīldu Apvienotajā Karalistē (no diviem līdz trim lidojumiem nedēļā).

Abrāns pastāstīja, ka kompānijas mērķis šogad ir palielināt kopējo “Wizz Air” sēdvietu kapacitāti Rīgas maršrutos līdz 348 tūkstošiem, bet nākamgad, ņemot vērā jaunos maršrutos un papildus lidmašīnu, līdz 569,5 tūkstošiem.

Uzņēmuma komercdirektors atzīmēja, ka plānotā sēdvietu kapacitāte balstās uz pašreiz izziņotajiem maršrutiem, taču ir iespējamas arī jaunas ziņas, ja aviokompānija redzēs nepietiekami nosegtus vai potenciāli jaunus maršrutus.

Viņš arī minēja, ka “Wizz Air” neapsver Rīgas lidostā attīstīt tranzīta pasažieru plūsmu, jo kompānijas biznesa modelis ir lidot no viena punkta uz otru.

Savukārt lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks sacīja, ka “Wizz Air” lēmums nākamgad palielināt maršrutu skaitu un turēt bāzē vēl vienu lidmašīnu parāda, ka aviācijas tirgus ir dzīvs. Tomēr viņš atzina, ka necer uz būtisku lidostā apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu, jo pieredze rādot – pasažieri var mainīt aviokompānijas, bet to kopējais skaits lielākoties nemainās.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka konkurence ir labs virzītājspēks, kas aviokompānijām Rīgas lidostā liek domāt par labāku nosacījumu piedāvāšanu pasažieriem.

Jau rakstīts, ka “Wizz Air” 19.jūnijā atklāja bāzi lidostā “Rīga” ar vienu jaunu “Airbus A320” lidmašīnu, kā arī paziņoja par lidojumu sākšanu uz jauniem galamērķiem.

Saistītie raksti

“Wizz Air” no Rīgas lidostas pašlaik piedāvā 25 lidojumus nedēļā astoņos maršrutos – uz Londonas Lūtonas lidostu un Donkasteru Šefīldu Apvienotajā Karalistē, uz Oslo Torpas lidostu un Bergenas lidostu Norvēģijā, kā arī uz Eindhovenas lidostu Nīderlandē. Tāpat “Wizz Air” no Rīgas lido uz Parīzes Bovē lidostu Francijā, uz Barselonu Spānijā un Dortmundi Vācijā.

“Wizz Air” ir lielākā zemo cenu lidsabiedrība Centrālajā un Austrumeiropā pārvadāto pasažieru skaita ziņā. Pērn tā pārvadāja 13,5 miljonus pasažieru no 17 bāzēm deviņās Centrāleiropas valstīs. Tā darbību lidostā “Rīga” sāka 2010.gadā martā.

LA.lv