AFP/LETA

“Wolfsburg” negaidīti sakauj karalisko “Real” 0

Negaidītu uzvaru UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē trešdien guva Vācijas vicečempioni “VfL Wolfsburg”, kas savā laukumā pieveica Spānijas komandu Madrides “Real”, bet Francijas čempionvienība Parīzes “Saint-Germain” (PSG) aizvadīja rezultatīvu neizšķirtu ar Anglijas premjerlīgas klubu Mančestras “City”.
Spēlē Volfsburgā mājinieki izcīnīja panākumu ar rezultātu 2:0 (2:0). Abi vārti tika iesisti pirmajās 25 minūtēs, kad izcēlās 11 metru soda sitienu realizējušais šveicietis Rikardo Rodrigess un Maksimiljans Arnolds.
Pirmie vārti mačā tika gūti jau otrajā minūtē, tomēr Krištianu Ronaldu tika fiksēts aizmugures stāvoklis. Kaut dueļa sākumā iniciatīva bija “Real”, 16.minūtē mājinieki ieguva izpildīt 11 metru soda sitienu un nekļūdījās. Savukārt puslaika vidū Volfsburgas komanda izcēlās pretuzbrukumā, panākot 2:0.
Kaut spēles turpinājumā “Real” izmisīgi centās atspēlēties, nevienu no iespējām viņi neizmantoja un pirms atbildes spēles savā laukumā ieguva divu vārtu deficītu. Zīmīgi, ka iepriekšējos trijos bundeslīgas mačos Volfsburgas komanda piedzīvojusi divus zaudējumus un reizi cīnījusies neizšķirti. Savukārt “Real” aizvadītās nedēļas nogalē Spānijas čempionāta grandu duelī izbraukumā ar 2:1 pārspēja “Barcelona”, tādējādi pārtraucot pretinieku 39 nezaudēto spēļu sēriju, kas bija garākā Spānijas futbola klubu vēsturē.
UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla duelī “VfL Wolfsburg” divu spēļu summā ar 4:2 uzvarēja Beļģijas klubu “Gent”, tikmēr “Real”, kas UEFA Čempionu līgas pusfinālā spēlējusi ieprielšējās piecas sezonas, ar 4:0 pārspēja Itālijas komandu “AS Roma”.
Tikmēr PSG trešdien savā laukumā nospēlēja 2:2 (1:1) ar Mančestras “City”, kaut mājiniekiem praktiski visu maču piederēja iniciatīva.
Jau 14.minūtē PSG zviedru zvaigzne Zlatans Ibrahimovičs uz viesu vārtiem izpildīja 11 metru soda sitienu, tomēr Džo Hārts to atvairīja, turklāt 38.minūtē vadībā pamanījās izvirzīties tieši “City” – pēc pretinieku kļūdas saspēlē pie vārtiem nokļuva nesen no traumas atlabušais beļģu pussargs Kevins de Brujne, kurš savu iespēju garām nelaida.
Tiesa, jau 41.minūtē PSG panāca izlīdzinājumu, turklāt šoreiz tas bija pēc vēl daudz rupjākas pretinieku kļūdas – brazīlietis Fernandu pavirši uzņēma Hārta piespēli un pie bumbas nokļuva Ibrahimovičs, kurš to nekavējoties ieraidīja vārtos un puslaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1.
Otrā puslaika ievadā PSG turpināja dominanci un arī ieguva vadību, kad Adriens Rabio bija pirmais pie Hārta atsistas bumbas. Turpinājumā aktīva bija arī “City” komanda un spēja panākt izlīdzinājumu – savā laukumā kļūdījās aizsargs Seržs Orjē un brazīlietis Fernandinju nelaida garām radušos iespēju. Līdz ar to duelis noslēdzās neizšķirti.
PSG šosezon ceturto gadu pēc kārtas ir kļuvusi par Francijas čempioni, šo titulu izcīnot sesto reizi kluba vēsturē. Parīzes komanda mērķē panākumus gūt arī ārpus Francijas robežām un cenšas Eiropas spēcīgākā klubu turnīra pusfinālā iekļūt pirmo reizi kopš 1995.gada. Savukārt “City” vienība UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā spēlē pirmo reizi.
UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā PSG divu spēļu summā ar 4:2 pārspēja Anglijas čempioni Londonas “Chelsea”, savukārt “City” ar 3:1 pieveica Ukrainas klubu Kijevas “Dinamo”.
Jau ziņots, ka otrdien pirmajos divos ceturtdaļfināla dueļos pērnā gada UEFA Čempionu līgas uzvarētāji “Barcelona” ar 2:1 (0:1) mājās pārspēja citu spāņu komandu Madrides “Atletico”, kas pirmajā puslaikā palika mazākumā. Uzvarētājiem abus vārtus guva urugvajietis Luiss Suaress. Savukārt Vācijas bundeslīgas čempione “Bayern” savā laukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja portugāļu klubu “Befica”, sagādājot tai tikai otro zaudējumu pēdējā 21 spēlē.
UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs, izņemot finālu, uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā, bet turnīra finālspēle 28.maijā norisināsies “San Siro” stadionā Milānā.