×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. maijs, 2017
Drukāt

“World Jazz Festival 2017” ietvaros Rīgā viesosies pasaules džeza leģendas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Itāļu soul mūzikas zvaigzne Mario Biondi.

27. un 28. jūlijā Rīgā norisināsies ikgadējais džeza mūzikas festivāls – “World Jazz Festival 2017”. Turpinot tradīcijas, festivāls norisināsies divas dienas un sniegs trīs grandiozus koncertus. 27. jūlijā tiksimies Doma laukumā uz festivāla atklāšanas svētkiem un dienas bezmaksas koncertu, kas jau trīs gadus pulcējis pilsētas iedzīvotājus un tās viesus. Savukārt, 27. jūlija vakarā tiksimies kinoteātrī “Splendid Palace” un 28. jūlijā baudīsim grandiozo festivāla noslēguma koncertu “Arēnā Rīga”.

Kā ierasts festivāls klausītājus priecēs, gan ar spilgtākajām ārzemju džeza mūzikas leģendām, gan pašmāju mūziķiem.
27. jūlija koncertā “Splendid Palace” baudīsim trīs lielisku mākslinieku uzstāšanos. Pēc vairākkārtējiem festivāla viesu lūgumiem, festivāla organizatori arī šogad aicinājuši festivālā uzstāties gados jauno, taču ar fenomenālu talantu apveltīto, Krievijas džeza zvaigzni Oļegu Akuratovu, kurš pērn festivāla viesus pārsteidza un sajūsmināja ar dziesmu “Kur tu teci, gailīti mans”, ko pirmo reizi savā dzīvē izpildīja latviešu valodā. Neskatoties uz mākslinieka iedzimto aklumu, Oļegs kļuvis par džeza klausītājiem ļoti iecienītu mākslinieku, kurš nebeidz sajūsmināt ar savu vienreizējo klavierspēli.

“Splendid Palace” koncerta turpinājumā dzirdēsim festivāla vienu no šī gada spilgtākajiem viesiem – amerikāņu džeza dīvu – Petiju Ostinu (Patti Austin). “Grammy” balvas ieguvēja Petija Ostina ar savu spēcīgo balsi un vienreizējo talantu izdevusi 17 solo albumus. Uz “Splendid Palace” skatuves viņa kāps kopā ar vienu no “World Jazz Festival” organizatoriem, izcilo Krievijas saksafonistu Igoru Butmanu un Maskavas orķestri. Mākslinieki sagatavojuši īpašu muzikālo programmu koncertam Rīgā, kas tiks veltīts Ellas Ficdžeraldas (Ella Fitzgerald) simtgadei.

Savukārt, 28. jūlijā baudīsim festivāla noslēguma koncertu “Arēnā Rīga”, kurā uzstāsies šogad “Grammy” balvu ieguvušais amerikāņu džeza zvaigzne Džons Skofīlds (John Scofield) un Latvijā tik ilgi gaidītais itāļu soul mūzikas izpildītājs Mario Biondi.

Džons Skofīlds ir viens no pasaulē atzītākajiem džezroka ģitāristiem, kurš tieši šogad saņēmis divus no trijiem savā īpašumā esošajiem “Grammy” apbalvojumiem – par labāko džeza instrumentālo albumu un labāko džeza solo improvizāciju.

28. jūlija vakara koncertu “Arēnā Rīga” noslēgs mākslinieks, kurš liks ietrīsēties ikviena mūzikas cienītāja sirdij. Itāļu soul mūzikas zvaigzne Mario Biondi ir apveltīs ar valdzinošu un ļoti juteklisku balss tembru, kas viņa dziesmām piešķir īpašu valdzinājumu. Rīgā Mario prezentēs, ne tikai sevis paša radītās dziesmas, bet arī izpildīs dažādus pasaules hitus. Pēdējo gadu laikā Mario Biondi uzstājies džeza festivālos visā pasaulē un šogad pirmo reizi viesosies arī Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+