×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

www.la.lv

Atsauksmes par interviju ar vēsturnieku Juri Pavloviču: “Pavlovičs: “Latvijā padomju režīms bija “vienstāvīgs”.”” (17.09.2013.)


Ojārs: “Nekādi nevaru piekrist par to gaišo un piepildīto laiku no 1966. līdz 1986. gadam. Kur tad palika gaļa no veikaliem? Visur valdīja blata sistēma. Es dzīvoju namā, kur pa logu varēja redzēt piecu veikalu sētas durvis. Romānu varētu uzrakstīt par visu tur redzēto un piedzīvoto.”


Teodora: “Bērniem visu varēja nopirkt – bērnu apģērbs bija ļoti lēts, zīdainīšiem vispār kapeiciņas maksāja, tikai, jā, bija pēc tā jāpaskraida. Cilvēki brīvajā laikā braukāja pa citu rajonu veikaliem, kā arī savu reizi uz Lietuvu u. c. Tomēr galvenais, ka komunālie maksājumi bija katram pa kabatai, ne tā kā tagad.”


perd.lis: “Atceros to blatu sistēmu, specnoliktavas, mēneša beigās izmesto importu, garās rindas, tukšos veikalus, zivju konservus tomātu mērcē, baltmaizes dalīšanu skolās… Speciālistu sadali pēc augstskolas beigšanas.”


velis: “Rubļus sakrāji, tas nebija grūti. Caur pazīstamu prečzini ar piemaksu dabūji importa uzvalku. Forši. Vai bija arī jāstrādā? Nu, tā bišķiņ. Jāsarauj, ja dega mēneša plāns, jāimitē strādāšana mēneša sākumā, kad trūka izejvielu.”


Ome: “Par nestrādāšanu gan nav taisnība. Strādājām intensīvi, arī virsstundas.”


vilis: “Bet tomēr patīkami sajust, ka tas murgs nu ir beidzies un ka dzīvojam loģiskā pasaulē, kur rezultāti ir atkarīgi no katra paša.”


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+