Kultūra
Mūzika un deja

XXII Jaunrades deju konkursā sasniegts jauno deju rekords0

Publicitātes foto

Šī gada novembrī un decembrī jau 22. reizi norisināsies Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibinātais Jaunrades deju konkurss, kurā šogad pieteikts līdz šim lielākais jaundarbu skaits – 84 jaunas dejas, ko radījuši kopumā 37 deju autori, LA.lv uzzināja LNKC.

Latviešu skatuviskās tautas dejas Jaunrades deju konkursa pirmā kārta norisināsies Mālpilī un Slampē, kurā skatītāji un žūrija atlasīs labākos deju jaundarbus konkursa otrajai kārtai – finālam nākamā gada janvārī Ogrē.

“Jaunrades deju konkurss ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu skatuviskās tautas dejas nozarē, kas ļauj papildināt Latvijas deju kolektīvu repertuāru ar jaunām un augstvērtīgām horeogrāfijām un nodrošināt Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību. Konkurss veicina ne tikai deju kolektīvu, horeogrāfu un komponistu sadarbību, bet kalpo arī par starta platformu jauniem autoriem. Neizpaliek arī veselīgas sacensības elements – gan starp deju autoriem, gan kolektīviem,” stāsta LNKC deju nozares eksperte Maruta Alpa.

Deju iesniedzēju vidū ir gan pieredzējuši un Latvijā pazīstami horeogrāfi, gan pavisam jauni autori no Jāņa Ērgļa, Ilmāra Dreļa, Jāņa Purviņa, Agra Daņiļeviča, Taiga Ludboržas, Lilijas Liporas un citiem līdz Annai Annelei Lazdiņai, Kristapam Kovaļevskim, Mārtiņam Kaivam, Krišam Gruntem, Elīzai Luīzei Rebokai un citiem.

Konkursā horeogrāfi piedāvā jaunas dejas divās kategorijās – latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares un latviešu skatuviskās dejas, kas veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus.

Jaunradītās dejas konkursā rādīs pašu horeogrāfu izvēlēti kolektīvi.

Saistītie raksti

Sestdien, 30. novembrī, plkst. 16, Mālpils kultūras namā dejas izdejos “Atvasara”, “Dūka”, “Dziga”, “Godi”, “Krustpilietis”, “Kalve”, “Kūzūls”, “Pērle”, “Reizē”, “Sadancis”, “Saime”, “Šeku-reku”, “Uguntiņa”, “Zīle”, “Žuburi”.

8. decembrī plkst. 15 Slampes Kultūras pilī dejas izdejos “Baloži”, “Bramaņi”, “Daiļrade”, “Dižbramaņi”, “Degumnieki”, “Dzirnas”, “Gatve”, “Imuliņa”, “Ieviņa”, “Imanta”, “Katvari”, “Ķegums”, “Lielupe”, “Līgo”, “Mārupieši”, “Meždzirnas”, “Ogre”, “Ritenītis”, “Rotaļa”, “Rotaļa XO”, “SenBiguļi”, “Vidums”, “Venta”, “Zalktis”, “Zālīte”, “Ziemeļblāzma”, “Zīle”, “Zeperi”, “Zelta sietiņš”, “Vaduguns”, “Vizbulīte”, “Vektors”, “Teiksma”, “Teiksmas studija”.

Konkursa II kārta – fināls notiks 2020. gada 25. janvārī, Ogres Kultūras centrā.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
LNB Draugu telpā notiks saruna par rakstniekiem un viņu ģimenēm
13 stundas
IK
ILZE KĻAVIŅA
Kultūra
Ideālais cilvēks, ko mēs gribētu “lietot”. Ilze Kļaviņa vērtē izrādi “Bītlu jaunais albums”
13 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Doma laukumā muzicēs projekta “Ziemassvētku tubas” orķestris
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus
Intervija 2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Laika apstākļus nākošnedēļ noteiks ciklonu darbība: kļūs siltāks un biežāk līs
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 3
8 stundas