Publicitātes foto

XXII Jaunrades deju konkursā sasniegts jauno deju rekords 0

Šī gada novembrī un decembrī jau 22. reizi norisināsies Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibinātais Jaunrades deju konkurss, kurā šogad pieteikts līdz šim lielākais jaundarbu skaits – 84 jaunas dejas, ko radījuši kopumā 37 deju autori, LA.lv uzzināja LNKC.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Latviešu skatuviskās tautas dejas Jaunrades deju konkursa pirmā kārta norisināsies Mālpilī un Slampē, kurā skatītāji un žūrija atlasīs labākos deju jaundarbus konkursa otrajai kārtai – finālam nākamā gada janvārī Ogrē.

“Jaunrades deju konkurss ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu skatuviskās tautas dejas nozarē, kas ļauj papildināt Latvijas deju kolektīvu repertuāru ar jaunām un augstvērtīgām horeogrāfijām un nodrošināt Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību. Konkurss veicina ne tikai deju kolektīvu, horeogrāfu un komponistu sadarbību, bet kalpo arī par starta platformu jauniem autoriem. Neizpaliek arī veselīgas sacensības elements – gan starp deju autoriem, gan kolektīviem,” stāsta LNKC deju nozares eksperte Maruta Alpa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Deju iesniedzēju vidū ir gan pieredzējuši un Latvijā pazīstami horeogrāfi, gan pavisam jauni autori no Jāņa Ērgļa, Ilmāra Dreļa, Jāņa Purviņa, Agra Daņiļeviča, Taiga Ludboržas, Lilijas Liporas un citiem līdz Annai Annelei Lazdiņai, Kristapam Kovaļevskim, Mārtiņam Kaivam, Krišam Gruntem, Elīzai Luīzei Rebokai un citiem.

Konkursā horeogrāfi piedāvā jaunas dejas divās kategorijās – latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares un latviešu skatuviskās dejas, kas veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus.

Jaunradītās dejas konkursā rādīs pašu horeogrāfu izvēlēti kolektīvi.

Sestdien, 30. novembrī, plkst. 16, Mālpils kultūras namā dejas izdejos “Atvasara”, “Dūka”, “Dziga”, “Godi”, “Krustpilietis”, “Kalve”, “Kūzūls”, “Pērle”, “Reizē”, “Sadancis”, “Saime”, “Šeku-reku”, “Uguntiņa”, “Zīle”, “Žuburi”.

8. decembrī plkst. 15 Slampes Kultūras pilī dejas izdejos “Baloži”, “Bramaņi”, “Daiļrade”, “Dižbramaņi”, “Degumnieki”, “Dzirnas”, “Gatve”, “Imuliņa”, “Ieviņa”, “Imanta”, “Katvari”, “Ķegums”, “Lielupe”, “Līgo”, “Mārupieši”, “Meždzirnas”, “Ogre”, “Ritenītis”, “Rotaļa”, “Rotaļa XO”, “SenBiguļi”, “Vidums”, “Venta”, “Zalktis”, “Zālīte”, “Ziemeļblāzma”, “Zīle”, “Zeperi”, “Zelta sietiņš”, “Vaduguns”, “Vizbulīte”, “Vektors”, “Teiksma”, “Teiksmas studija”.

Konkursa II kārta – fināls notiks 2020. gada 25. janvārī, Ogres Kultūras centrā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.