×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

“You Tube” zvaigznes – “Postmodern Jukebox” – piestāj Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. maijā koncertzālē “Palladium” uzstāsies vietnē “You Tube” milzu popularitāti izpelnījušās mūzikas zvaigznes – pianists Skots Bredlijs un viņa radītā muzikālā apvienība “Postmodern Jukebox”. Viņi strauji kļuvuši populāri, transformējot mūsdienu populārās mūzikas grāvējus 20. – 60. gadu stilā, tie viņu izpildījumā skanēs arī Rīgā.

Amerikāņu mūziķis, pianists un aranžētājs Skots Bredlijs (1981) kļuvis par starptautisku sensāciju, ievietojot “YouTube” kopīgi ar apvienības “Postmodern Jukebox” radītās mūsdienu hitu transformācijas. Stāsta, ka pats Skots iemīlējis džeza mūziku, 12 gadu vecumā pirmoreiz izdzirdot Džordža Geršvina “Raphsody in Blue”. Vēlāk jaunais Bredlijs pats kļuva par pamanāmu izpildītāju uz Ņujorkas džeza mūzika skatuvēm.

Meklējot iedvesmu, Bredlijs sāka pievērsties populāru melodiju aranžējumiem – tiesa, sākumā viņš šo nodarbi uztvēra kā aranžētāja profesionalitātes vingrinājumus. Tas netraucēja 2009. gadā laist klajā regtaima stilā ieskaņotas kaverversijas “Hello My Ragtime ’80s”, kur, kā liecina nosaukums, publicēja 80. gadu popmūzikas dziesmu kaverversijas. Tomēr popularitāti Bredlijs ieguva 2012. gadā, kad izdeva grupas “Nickelback” dziesmu versijas 60. gadu stilā.

Pirms četriem gadiem Bredlijs izveidoja mūziķu grupu ar mainīgu sastāvu, to nodēvējot par “Postmodern Jukebox”. Par viņu mērķi kļuva popmūzikas dziesmu pārveidošana dažādu stilu aranžējumos – nu tās skanēja džeza, regtaima un svinga ritmos.

Starp “postmodernās mūzikas lādītes” skaņu darbiem ir gan 50. gadu stilā aranžētā Mailijas Sairusas “We Can’t Stop”, kas kļuva par viņu pirmo “jūtūba” grāvēju ar miljoniem skatījumu, viņu izpildījumā 20. gadu skanējumu ieguvusī Coolio “Gangsta’s Paradise”, bet Nikijas Mināžas “Anaconda” pārtapusi par kantri stila melodiju. “Postmodern Jukebox” repertuārā atradīsim arī “All About That Bass” un Lēdijas Gāgas “Bad Romance”, bet visu laiku lielākais grāvējs (veirāk nekā 15 miljoni skatījumu) – Lordes “Royal”. Kopumā grupas video noskatīti vairāk nekā 440 miljonu reižu – šāds skaits darītu godu ikvienam pasaules mēroga popmūziķim.

Ikviens no ansambļa dalībniekiem lieliski dzied, pārvalda vairākus instrumentus un ir vienkārši apveltīti ar nepārspējamu artistiskumu, par ko varēsim pārliecināties arī koncertā Rīgā. Pašlaik “Postmodern Jukebox” izdevusi albumu “Twist is the New Twerk” un kopš rudens devusies pasaules koncertturnejā, kas sākās ASV. Pavasarī mūziķi apceļo Eiropu un turnejas ietvaros piestāj arī Rīgā. Kā vēsta koncerta organizētāji “First Baltic International”, liels pieprasījums pēc biļetēm vairākus mēnešus pirms uzstāšanās ir bijis Prāgā un Varšavā, bet Vīnē koncerta biļetes jau izpirktas.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 17. V 20.00 koncertzālē “Palladium”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 33Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+