Pasaulē
Citur

“YouTube” galvenajā birojā notikusi apšaude; vairāki ievainotie3

Foto Reuters/Scanpix/LETA

“YouTube” galvenajā birojā ASV Kalifornijas štata Sanbruno pilsētā otrdien kāda sieviete sarīkoja apšaudi, ievainojot trīs cilvēkus, un pēc tam nomira no pašas radītas šautas brūces, paziņoja policija.

Šī apšaude tiek izmeklēta kā sadzīvisks strīds, ziņu aģentūrai AP pastāstīja divas tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas, kas pieprasīja savas anonimitātes saglabāšanu.

Ievainotie ar šautām brūcēm tika aizvesti uz slimnīcu. No Sanfrancisko Vispārējā slimnīcā atvestajiem 36 gadus vecs vīrietis bija kritiskā stāvoklī, 32 gadus veca sieviete – nopietnā stāvoklī, un 27 gadus veca sieviete – diezgan labā stāvoklī.

Apšaude izraisīja “YouTube” darbinieku panisku bēgšanu, un notikuma vietā ieradās policija.

Sanbruno policija tviterī brīdināja “aktīva šāvēja” dēļ netuvoties divu ielu krustojumam, kur atrodas uzņēmumam “Google” piederošā videofailu apmaiņas servisa “YouTube” galvenais birojs.

Baltais nams paziņoja, ka ASV prezidents Donalds Tramps ticis informēts par notiekošo un viņa administrācija seko situācijai Sanbruno.

Aculiecinieki stāstīja, ka notikuma vietā ieradušās policijas SWAT vienības un virs tās lidinās helikopteri.

Televīzijas ziņās bija redzams, kā ēku atstāj “YouTube” darbinieki ar paceltām rokām un policija pārbauda, vai viņiem nav ieroču.

“Saistībā ar “YouTube” situāciju mēs koordinējamies ar varas iestādēm un sniegsim oficiālu informāciju no “Google” un “YouTube”, kad tā kļūs pieejama,” tviterī paziņoja “Google” komunikāciju nodaļa.

“YouTube” galvenais birojs atrodas apmēram 50 kilometrus no “Google” galvenā biroja Kalifornijas štata Mauntinvjū pilsētā.

“YouTube” galvenajā birojā Sanbruno apšaudi sarīkojusī sieviete bijusi 39 gadus veca dzīvnieku tiesību aktīviste no Sandjego, ziņo mediji.

Divas ASV amatpersonas identificēja sievieti kā Nasimu Aghdamu.

Aghdama 2009.gadā tika pieminēt laikraksta “San Diego Union-Tribune” rakstā par dzīvnieku tiesību aizstāvju protestiem pret cūku izmantošanu militārajās mācībās. Ģērbusies parūkā un džinsos ar mākslīgiem asins traipiem, aktīviste tolaik sacīja laikrakstam, ka dzīvnieku tiesības viņi esot tikpat svarīgas, cik cilvēktiesības.

LA.lv