Dabā
Medības

Kā noteikt distanci medībās. ‘Yukon attāluma mērītājs ‘Extend LRS-1000’0


‘Extend LRS-1000’
‘Extend LRS-1000’
Foto: Linda Dombrovska

Distances noteikšana medībās patiesībā ir ļoti svarīga, jo ne vienmēr mūsu acumērs ir nekļūdīgs un tam var uzticēties. Tomēr mani vienmēr mulsina doma, ka reizē ar visām citām ierīcēm līdzi jānēsā vēl viena – attāluma mērītājs.

Jāsaka gan, tas nav liels vai smags, bet medniekam jau tā līdzi ir binoklis, nazis, šaušanas atbalsts, vēl dažādas noderīgas lietas, tā ka šķiet – principā bez tālmēra var arī iztikt.

Bet, ja nu tomēr esat pie tādas mantas tikuši, jāsaka, var noderēt. Es labu laiku automašīnā vadāju vienu tālmēru, lai saprastu, cik bieži to lietošu. Un izrādījās, ka sanāca to izmantot daudz vairāk, nekā sākumā domāju.

Tirgū ir pieejami dažādi attāluma mērītāji, bet jāatzīst, ka tas nav un nekad nav bijis populārākais medību rīks, tādēļ arī izvēle nav pārāk liela un bieži par šo ierīci mēs neesam rakstījuši.

Tomēr ik pa laikam parādās kāds interesants piedāvājums. Runājot par Yukon attāluma mērītāju Extend LRS-1000, jāsaka, tas ne ar ko īpašu neizceļas. Kāds Facebook lietotājs norāda, ka par šo attāluma mērītāju viss jau zināms.

“Labs par to cenu. Tikai tumši stikli krēslai un 1..5 m starpība, salīdzinot ar Leica tālmēru. Mēra arī 900 m un miglā. Gribētos apgaismotu krustu krēslā, jo uz tumša fona to neredz. Un gribētos, lai nav baterijas izbīdījuma – būtu ērtāks nēsāšanai.”

Vēl var piebilst, ka, pēc ražotāja norādēm, tālmērs nedarbosies, ja gaisa temperatūra noslīdēs zem mīnus 10 grādiem.

Mūsu platuma grādos tas ir reāli, lai gan tik zema temperatūra parasti neturas ilgi. Bet, no otras puses, attāluma mērītājam ir daudz plusu un priekšrocību.

Tā kā tas palielina attēlu sešas reizes, lai gan ierobežoti, tomēr to var izmantot novērošanai kā binokli. Protams, to nevar salīdzināt ar labākajiem binokļu zīmoliem, tomēr savu funkciju tas pilda.

Turklāt attāluma mērītājs ir mazāks nekā binoklis, to var ielikt kabatā, un tas sver mazāk par 200 gramiem. Lielākais pluss gan ir tas, ka iespējams izmērīt distanci līdz objektam. Tas noder, ja sēdi medību tornī, iespējams atzīmēt dažādus attālumus, lai būtu vieglāk veikt šāvienu, ja tāda situācija rastos.

Tāpat arī dažādās vietās var izmērīt attālumu no, piemēram, ceļa līdz mežmalai. Ja citreiz naktī pēta medību platības ar termokameru, tad ir svarīgi saprast dažādus attālumus, jo to ar termokameru pateikt ir ļoti grūti. Distances zināšana ir arī svarīga, lai veiktu efektīvu šāvienu.

Tas noderēs arī šautuvē, ja ir vēlme piešaut ieroci kādā par 100 metriem tuvākā vai tālākā distancē. Īsāk sakot, šis ir noderīgs rīks, kaut sākumā varētu šķist, ka no tā jēgas maz. Yukon attāluma mērītājs arī cenas ziņā ir ļoti izdevīgs. Konkrētais modelis ir tiešām neliels, viegls un ērts.

Komplektā līdzi nāk maza somiņa, un arī pašai ierīcei ir piestiprināta cilpiņa, ko var apmest ar roku, lai mērītāju ērtāk pārnēsātu. Apraksts. Mazs, bet ļoti jaudīgs tālmērs, kas aprīkots ar ātruma sensoru, tāpēc tas izmantojams glābšanas operācijām, medībām, tūrismam, īpašuma uzraudzībai.

Saistītie raksti

Tā lēcām ir speciāls pārklājums, kas sniedz ģeometriski precīzu un dzidru attēlu. Ar augstu precizitāti tas nomērīs attālumu līdz objektam 1000 metru attālumā. Tālmēram ir iekšējs ekrāns, kas ar lieliem simboliem un skaitļiem parādīs objekta attālumu pēc mērījuma veikšanas.

Piedāvā
Ieskaties.lv.

Specifikācijas

Palielinājums: 6 x
Lēcas diametrs (mm): 24
Redzes lauks (grādos): 7
Acs reljefs (mm): 14
Distances mērīšanas precizitāte: ±1 m
Izejas objektīvs (mm): 4
Mērīšanas attālums (m): no 5 līdz 1000
Minimālais fokusēšanas attālums (m): 5
Aizsardzības līmenis (saskaņā ar IEC 60529): IPX5
Enerģijas padeve: 3 VSvars (kg): 0,195
Bateriju tips: CR2Izmēri (mm): 98x75x54
Darbības temperatūra (°C): -10…+45
Garantija: 2 gadi

Vairāk lasiet žurnāla “Medības” marta numurā

LA.lv