Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
18. septembris, 2015
Drukāt

Z. A. Meierovica piemiņas pastmarkas

Meierovics

Latvijas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics bija Latvijas diplomātiskā dienesta pamatlicējs un pirmais Latvijas diplomātiskais pārstāvis ārvalstīs.

Viņa darbs Latvijas valsts starptautiskajā atzīšanas jomā ir pelnījis vislielāko atzinību. Šogad 22. augustā apritēja 90 gadu kopš Z. A. Meierovica traģiskās bojāejas uz Tukuma– Brizules autoceļa. Z. A. Meierovica pieminekļa fonds ar Latvijas pasta gādību 1929. gada 21. augustā izdeva pastmarku sēriju. Tajā bija piecas pastmarkas ar šādiem nomināliem santīmos: 2+2; 6+6; 15+10; 25+10; 30+10. Desmit santīmi no katras pārdotās pastmarkas nonāca fonda rīcībā, lai uzceltu Z. A. Meierovicam pieminekli Rīgā. Tēlnieka Žaņa Smiltnieka veidotais “Sērojošās Latvijas” tēls Meža kapos atklāts 1929. gadā.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+