×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Ž. Lipkes memoriāls atzīts par vienu no labākajiem Eiropas jaunajiem muzejiem (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Žaņa Lipkes memoriāla ekspozīcija.

Žaņa Lipkes memoriāls nominēts “Eiropas Padomes Muzeju balvai 2014”, aģentūru LETA informēja Žaņa Lipkes memoriāla projektu vadītāja Liene Zemīte.

Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Kultūras, zinātnes, izglītības un mediju komiteja “Eiropas Padomes Muzeju balvai 2014” nominēja arī Zviedrijas “Bildmuseet” un “Baksi Museum” Turcijā.

Pēc Eiropas Padomes pārraudzībā esošā Eiropas Muzeju foruma iniciatīvas ik gadu ekspertu komisija prestižajai Eiropas Padomes balvai izvirza labākos no Eiropas muzejiem, kas demonstrē izcilu un inovatīvu sniegumu Eiropas vienojošo vērtību apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā. 2013. gads ir nosaukts par Eiropas pilsoņu gadu, tādējādi aicinot sabiedrību pievērst īpašu uzmanību sociālā taisnīguma un cilvēktiesību tēmām.

Žaņa Lipkes memoriāls, kas veidots pēc Māra Gaiļa, Augusta Sukuta un Ārijas Lipkes iniciatīvas, Mazajā balasta dambī 8 Ķīpsalā savas durvis apmeklētājiem vēra 2012. gada vasarā, papildinot Latvijas kultūrtelpu ar kvalitatīvi jaunu memoriālā muzeja jēdziena interpretāciju. Muzejs inovatīvā veidā atklāj stāstu par latvieša Lipkes un viņa ģimenes drosmi, Otrā pasaules kara laikā glābjot režīma vajātu, nāvei nolemtu cilvēku dzīvības, riskējot ar visu.

Muzeja radošās komandas sastāvā ir arhitekte Zaiga Gaile, režisors Viktors Jansons, scenogrāfs Reinis Suhanovs, mākslinieks Kristaps Ģelzis un komponists Jēkabs Nīmanis. Muzeja misija ir godināt Lipkes ģimenes piemiņu un veidot šodienas pasauli labāku, atgādinot, ka Lipkes aizstāvētās vērtības – drosme, līdzcietība, taisnīgums un cilvēcība – ir aktuālas visos laikos un ikvienas attīstītas sabiedrības pamatā.

Izšķirošo lēmumu, kurš Eiropas muzejs iegūs “Eiropas Padomes Muzeju balvu 2014”, Eiropas Padomes Parlamentārā asamblejas Kultūras, zinātnes, izglītības un mediju komiteja pieņems šī gada 3. decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pie raksta pievienotajā bilde ir kas??? Žaņa Lipkes pagrabs, kurā tika glābti žīdi???Vairāk gan atgādina koncentrācijas nometnes barakas. bet tādas jau nevarēja pastāvēt Lipkes laikā…

Draugiem Facebook Twitter Google+