Foto-Zanda Birze

Zābaciņi ar pasakainām ainavām, puķu pļavām, ziedu dārziem. Ciemos pie filcētājas Ingas Loginas 0

INGA LOGINA no Beverīnas novada Brenguļu pagasta “Rozītēm” materializē piezemētus sapņus vai, precīzāk sakot, no vilnas kārsuma veltnē zābakus, tos rotājot ar pasakainām ainavām, puķu pļavām, ziedu dārziem vai ko citu, ko savā iztēlē uzbūris apavu pasūtītājs.

Reklāma
Reklāma

Slapjā filcēšana

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

Ingas Loginas krāšņos zābakus kādā no Ķīpsalas izstāžu zālē rīkotajiem pasākumiem ievēroja žurnāla “Praktiskais Latvietis” maketētāja Zanda Birze. Viņu apbūra gan daudzkrāsainie un daudzveidīgie filcējumi, gan šo darbu autore, tāpēc Zanda bija apņēmības pilna doties uz Ziemeļlatviju pie amatnieces, lai klātienē redzētu, kā ar slapjās filcēšanas metodi top veltenīši un citi darinājumi.

Iebraucot mājas pagalmā, tiekam aicināti pie gara koka galda, uz kura Inga citu pie cita kārto veltnētus garstulmu un īsstulmu zābakus ar skaistiem rotājumiem un pamatīgu zoli, kurpes, čības, noliek pirts cepuru klājienu, tad – somas, dūraiņus un briļļu makus. – Mans pirmais filcējums – neliela šallīte – tapa pirms gadiem deviņiem desmit, kad piedalījos Lauku sieviešu apvienības rīkotajā vasaras skolā Bērzainē. Tur bija vairākas radošās darbnīcas. Pērļot jau mācēju, adīt arī, bet filcēšana bija kaut kas jauns un neapgūts. Mani pārsteidza, ka no vilnas kumšķīša var kaut ko savelt un tas vēlums turas kopā. Bija āķis lūpā, – pirmo veltnēšanas reizi atceras Inga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mājās turpinājusi iesākto, taisot vienkāršus darbiņus – piespraudes ziedu formā, šallītes. Nākamajā filcēšanas prasmju klasē iekāpusi, darinot pirts cepures. Kādā no Valmieras tirdziņiem Inga ievērojusi meiteni tirgojam šādas cepures. Tās šķitušas tik oriģinālas, ka gribējusi arī pati uzfilcēt galvassegu. Tolaik internetā nebija pieejama tik plaša informācija kā tagad, arī vietnē YouTube nebija video ar pamācībām, tāpēc filcējusi, paļaujoties uz sajūtām un zināšanu drumslām, ko ieguvusi, aprunājoties ar pieredzējušām filcētājām. Pirmās pirts cepures sanākušas atzīstamā kvalitātē, tāpēc uzradušies pasūtījumi. – Tā pamazām viss aizgāja, – saka Inga.

Lai darbi būtu vēl kvalitatīvāki, viņa apmeklējusi gan meistarklases, gan kursus, ko vadījuši lietpratēji no Lietuvas, Ukrainas un Krievijas. Bet kardināls pavērsiens Ingas radošajā darbībā noticis pēc ukraiņu māk­slinieces Marinas Klimčukas meistarklases apmeklējuma. – Pirms tam es jau biju taisījusi filcētus zābaciņus – tādus istabas variantus, bet viņa iemācīja darināt pamatīgus apavus ar zoli un kniedētu aizdari, ar līmēšanu un šūšanu. –Bijis gandarījums par pirmajiem veltnētajiem zābakiem ar zoli, tāpēc nofotografējusi un attēlu ielikusi internetā. Tūlīt kāda meitene interesējusies, vai tos var pasūtīt.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.