Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. decembris, 2015
Drukāt

Žagars apsver iespēju pieteikties Norvēģijas operas mākslinieciskā vadītāja amatam

Foto-LETAFoto-LETA

Režisors Andrejs Žagars apsver iespēju 2017.gadā piedalīties konkursā uz Norvēģijas opera un baleta mākslinieciskā vadītāja amatu, aģentūrai BNS apstiprināja Žagars.

Režisors norādīja, ka konkurss norisināsies tikai 2017.gadā, bet sarunas par to, ka viņš varētu kandidēt uz opernama vadītāja amatu, esot sāktas. “Es izskatu iespēju piedalīties šajā konkursā,” komentēja Žagars.

Viņš pauda, ka izskata dažādas iespējas un piedāvājumus.

No 1996.gada līdz 2013.gadam Žagars bija Latvijas Nacionālās operas direktors. Kā operas režisors viņš debitēja 2002.gadā Dalhallas operas festivālā ar Riharda Vāgnera operu “Klīstošais holandietis”. Žagars iestudējis operas Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā, Itālijā, Austrijā, Ungārijā un citur. Viņa iestudētās operas izrādītas daudzos starptautiskos operas festivālos un viesizrādēs.

Žagars pašlaik ir arī Krievijas Valsts Teātra mākslas universitātes (GITIS) Muzikālā teātra režijas un aktiermeistarības katedras un operas režijas un muzikālo teātru aktiermākslas kursa mākslinieciskais vadītājs.

Žagars 1982.gadā absolvējis Latvijas Valsts Konservatorijas Teātra fakultāti dramatiskā un kino aktiera specialitātē. Viņš pabeidzis Dailes teātra 7. studiju un strādājis Latvijas Dailes teātrī no 1982.līdz 1994.gadam. Žagars filmējies gan Latvijas, gan ārvalstu kinofilmās.

Viņa jaunākais sasniegums ir debija dramatiskā teātra režijā. Šī gada oktobrī Dailes teātrī Žagara režijā pirmizrādi piedzīvoja Nikolā Bijona lugu “Ziloņa dziesma”.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+